Defne Samyeli Kimdir Biyografi ve Hayatı

30.09.2021
438
Defne Samyeli Kimdir Biyografi ve Hayatı

Defne Samyeli Kimdir? Biyografi ve Hayatı, biyografi bölümünde Defne Samyeli Kimdir? Biyografi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. Defne Samyeli Kimdir? Biyografi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Defne Samyeli Kimdir? Biyografi ve Hayatı – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Defne Samyeli Kimdir-Biyografi ve Hayatı

Televizyon spikeri, sunucu ve oyuncu olan Defne Samyeli 1972 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Televizyon geçmeden önce şarkıcı olmak istemesine rağmen üniversiteyi Kimya Bölümünde okudu. Katıldığı güzellik müsabakasında dereceye girerek Defne Samyeli kimdir sorusunu sordurdu. Televizyon kariyerine bu biçimde başlayan güzel yıldız bir çok şovda yer aldıktan sonra ana haber bültenleri sunmaya başladı. Diziler ve klipler ve reklamlarda de yer alarak her zaman televizyon ekranında başarılı bir biçimde yer almayı bildi.


Defne Samyeli Kimdir? Biyografi ve Hayatı

17 Mart 1972 senesinde İstanbul’da doğan Defne Samyeli Malatyalı olan Amiral babasının ve otelci annesinin ilk çocuğu olarak dünyaya gözlerini açtı. Bir yıl sonra erkek kardeşi dünyaya geldi ve ailesi ile İstanbul’da yaşamını sürdürdüler. Daha ufak yaşlarda şarkıcı olmaya heveslenen Defne Samyeli 7 yaşındayken TRT Çocuk korosuna sınavla girdi. Artık her Pazar günü verdikleri konserler ile ekranlara çıkıyordu. İlköğrenimi ilerleten Defne Samyeli 13 yaşındayken babasını kaybetti. Lise öğrenimini Nişantaşı Anadolu Lisesinde tamamlayan Defne Samyeli buradan bi hayli başarılı bir öğrenci olarak mezun oldu. Hep sanatla ilgilenmek isteyen güzel sunucu annesinin isteği üzerine dönemin en zor bölümü olan Endüstri mühendisliğini istese de Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümünü kazandı.

Defne Samyeli İstanbullu olmasına rağmen babası aslen Malatyalıdır. 1991 senesinde üniversite de öğrenimine devam ederken yapılan güzellik yarışması için dostları ve ailesinin desteğini alarak katıldı. Bu yarışmada üçüncü seçilen Defne Samyeli sonrasında yapılan ülkeler arası güzellik müsabakasında da taç giymeyi başardı. Bundan sonra ekranlardan gelen teklifleri değerlendiren güzel sunucu dönemin ilk özel televizyon kanalı olan Star TV’de ekranlara çıktı. Birçok şov ve programda yer alarak ekranların tanınan isimlerinden birisi oldu. 1993 Yılında Show TV’ye geçiş yaparak daha önemli projelerde yer almaya başladı.


Defne Televizyon Kariyeri

Show TV’ye geçtikten sonra burada Show’da Şov isimli bir program yapmaya başladı. 1972 doğumlu güzel sunucu için Defne Samyeli kaç yaşındadır sorusu çok sorulmaktadır. Hem televizyonu hem de okuduğu üniversiteyi bir arada yürütmekte olan Defne Samyeli okula ara vererek daha fazla televizyon ile alakadar olmaya başladı. 1995 senesinde mimar olan Eren Talu ile evlenen güzel sunucu hamileliği zamanında gelen haber sunuculuğu teklifini kabul etti. Zorlu geçen hamileliği ve sonrasında yaşadığı sağlık poblemleri nedeni ile televizyona ara verip yurt dışına tedavi için gitti. Erken teşhis nedeni ile ciddi sağlık poblemlerindan kurtulan Defne Samyeli ülkeye dönerek Kanal D ekranlarında haber spikerliği yapmaya başladı. 7 yıl boyunca Kanal D Ana Haberin editörlüğü ve sunuculuğunu yaptıktan sonra yine Show TV’ye geçiş yaptı. Burada da Show Ana Haberin editörlüğü ve sunuculuğunu üstlendi. Bu zamanda çıkan öğrenci affını annesinin isteği üzerine değerlendirerek okumaya sürdü. Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümünü birincilikle bitirerek televizyondaki çalışmalarına sürdü.

Bilhassa şarkıcı olmak bir hayali olduğu için müzik hususunda yoğun dersler almasına rağmen müzik piyasasında yalnızca bir çalışma yaptı. Melih Kibar ile ses ve müzik çalışmaları yaparak 1994 senesinde Tek Başıma isimli bir albüm çıkarttı. Lakin müzik piyasasını beklediği gibi bulmadığı için bu alanda başka çalışma yapmadı. Defne Samyeli nerelidir sorusu yanında televizyon kariyeri ve ödülleri de ilgi odağıdır. Televizyonda senelerca başarılı çalışmalar yapan Defne Samyeli bir çok ödülünde sahibidir. Son zamanda televizyonda dizilerde de rol alan Defne Samyeli Kısa Lafın Uzunu isimli bir kitapta yazarak anılarını ve düşüncelerini paylaşımı yaptı.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.