Darren Shan Kimdir? Biyografi Sayfası

29.10.2021
418
Darren Shan Kimdir? Biyografi Sayfası

Darren Shan Kimdir? Biyografi, bölümünde Darren Shan Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Darren Shan Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Darren Shan Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Darren Shan

Darren Shan, 2 Temmuz 1972 senesinde Londra’da dünyaya geldi. 6 yaşında ailesiyle İrlanda’ya taşındı Üniversite eğitimini almak için Londra’ya geri döndü. Yazar olmaya karar vermeden önce bir kablo şifrketinda 2 yıl boyunca çalıştı.

Yazar olmaya karar verip ilk daktilosunu aldığında halen 14 yaşında olan Darren Shan, bir çok hikaye ve çizgi roman yazdı. 15 yaşında katıldığı bir yarışmada ilk başarısını elde etti. İlk romanını 17 yaşında yazdı.

12 Kitaptan bir araya gelen Saga serisi, 35 ülkede yayınlandı, 20’den fazla dile çevrildi. ‘Universal Studio’ları aracılığıyla film hakları satın alınan serinin 2010 senesinde seyircilerle buluşması amaçlanıyor.

Darren Shan, binlerce filme sahiptir ve özgün sanat eserleri toplar. Kitap ve çizgi roman okumak, uzun yürüyüşler yapmak, futbol izlemek ve pop ve rock müzik dinlemeyi seven Shan, eserlerini tanıtmak ve eğlence için dünya çapında seyahat etmeyi çok seviyor

Darren Shan Kitapları


Ucubeler Sirki
Vampirin Asistanı
Kan Tünelleri
Vampirler Dağı
Ölümcül Sınav
Vampir Prensi
Günbatımının Avcısı
Gecenin Müttefikleri
Şafağın Katilleri
Ruhların Gölü
Gölgelerin Lordu
Kaderin Oğulları

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.