Danilo Zanna kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
133
Danilo Zanna kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Danilo Zanna kimdir?, biyografi sitemizde Danilo Zanna kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Danilo Zanna kimdir? kaç yaşında?, Danilo Zanna kimdir? memleketi neresi, Danilo Zanna kimdir? evi nerede, Danilo Zanna kimdir? nereli, Danilo Zanna kimdir? instagram, Danilo Zanna kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Danilo Zanna kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Danilo Zanna
Doğum tarihi:  15 Nisan 1982
Doğum yeri:  İtalya
Boyu: 1.81 cm
Kilo: 78 kg
Burcu: Koç
Eğitim durumu: Üniversite
Medeni hali:  Evli (Tuğçe Demirbilek ile)
Meslek:  Aşçı, Şef, Televizyon Sunucusu
İnstagram hesabı için tıklayın.

Danilo Zanna kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Danilo Zanna kimdir? Nereli, kaç yaşında, eşi kim, çocuğu var mı, dini ne, Müslüman oldu mu? Babasını ne zaman kaybetti? Yemek tarifleri, saç stili, protez saç mı kullanıyor, dövmesi, sunduğu yemek programları, oynadığı dizi ve filmler kısaca yaşamı ve biyografisi ile ilgili bilgiler kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Danilo Zanna yaşamı ve biyografisi

Danilo Zanna İtalyan aşçıdır. Türkiye’de katıldığı televizyon programları aracılığıyla tanınmaya başladı. Danilo Zanna Türkiye’de evlendi ve uzun süredir Türkiye’de yaşamaktadır.

Danilo Zanna babası

Danilo Zanna 15 Nisan 1982 senesinde İtalya Prato’da 3 kardeşli bir ailede dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına ve aşçılık kariyerine kendi ailesinin restoranında çalışarak başladı. Üniversite eğitimini İtalya’da Gastronomi bölümünde okudu. Alanında ilerleme kaydettikten sonra Türkiye ve İstanbul’a gezmek için geldi. Lakin kader ağlarını onun için çoktan örmüştü. Danilo Zanna eşi Giresunlu Tuğçe Demirbilek ile tanıştıktan sonra 2012 senesinde evlendi. Çiftin bu evliliğinden 1 oğlu bulunmaktadır.

İstanbul’a yerleştikten sonra çeşitli televizyon programlarında oynamaya başladı. İtalyan mutfağını lezzetini Türk damak sofrası ile bir araya getirdi. Aynı zamanda ülkemizde eğitmenlik de yaptı. İstanbul Culinary Enstitute’de İtalyan yemekleri alanında workshoplar hazırladı ve gastronomi öğrencilerine danışmalık yaptı. Bir dönem Burcu Esmersoy ve Danilo Zanna Metro FM’de birlikte program sundu. Ayrıca yine Metro FM’de Pascal Nouma ve Danilo Zanna ile Ara Beni! Adlı programı sunmuştur.

Danilo Zanna birden çok televizyon programında şef ve sunucu olarak rol aldı, sinema filmlerinde oynadı ve reklam filmleri çekti. 2019 senesinde TV8 ekranlarında bulunan Masterchef 2. Sezonunda Somer Sivrioğlu ve Mehmet Yalçınkya ile birlikte aynı programda jüri üyesi olarak yer aldı.

Şef Danilo Zanna, Nisan 2020 tarihinde İtalya’da yaşayan babası Armando Zanna’yı kaybetti. 2020 senesinde Masterchef jürisi olarak yeniden ekranlarda yerini aldı.

Danilo Zanna TV programları

Danilo Zanna şimdiye kadar olduğu programlar ve rol
aldığı filmler, reklam filmleri aşağıda güncel olarak listelenmiştir.

  • Masterchef 2019 -2020
  • Derya’nın Dünyası
  • İtalyan İşi
  • Elin Oğlu
  • Aşk Zamanı
  • İyi Fikir
  • Lezzetin Şarkısı
  • Lezzet Akademisi
  • Görümce (Sinema filmi)
  • Pınar Labne (Reklam filmi)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.