Damla Aslangiray kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
226
Damla Aslangiray kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Damla Aslangiray kimdir?, biyografi sitemizde Damla Aslangiray kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Damla Aslangiray kimdir? kaç yaşında?, Damla Aslangiray kimdir? memleketi neresi, Damla Aslangiray kimdir? evi nerede, Damla Aslangiray kimdir? nereli, Damla Aslangiray kimdir? instagram, Damla Aslangiray kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Damla Aslangiray kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Damla Aslangiray
Doğum tarihi: 15 Aralık 2001
Doğum yeri:  Kırklareli
Boyu: 1.65 cm
Kilo:  48 kg
Burcu:  Yay
Eğitim durumu: Üniversite
Medeni hali: Bekar
Meslek: Yazar
İnstagram hesabı için tıklayın.

Damla Aslangiray kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Damla Aslangiray kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu, kitapları, sevgilisi kim, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Damla Aslangiray yaşamı ve biyografisi

Damla Aslangiray Türk Edebiyatı ve Roman yazarıdır. 2018 senesinde kaleme aldığı Yıldız Yağmuru isimli kitabı ile kitapseverler aracılığıyla tanınmaya başladı.

Damla Aslangiray 15 Aralık 2001 senesinde Kırklareli’de dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına Kırklareli Vize’de başladı. Babası ve lise öğretmeninin teşviki ile yazmaya başladı.İlk yazılarını 9 yaşında kaleme almaya başladı. Lise senelerında halen 16 yaşındayken ‘Hayatın Tek Tesellisi Aşk’ isimli ilk kitabını paylaşımı yaptı. Bu kitabının öncülüğünü ise Araştırmacı ve Gazeteci yazar Süleyman Sefer Cihan yaptı.Türkiye’nin en genç yazarları içinde bulunan Damla Aslangiray “Yıldız Yağmuru” adlı ikinci kitabını ise 2018 senesinde kaleme aldı.

Damla Aslangiray 2018 senesinde Hollanda’da tertip edilen “Altın Lale” ödülünün sahibi oldu. Aynı yıl talihsiz bir olay yaşadı ve babasını kaybetti.

Damla Aslangiray kitaplarının bunun yanında BengüTürk TV ve Beykent TV’de Işılay Gedik ile Biz Bize programlarına konuk olmuştur. Katıldığı programlarda kitaplarını kaleme alırken gözlem ve kişilik bozukluğunun etkili olduğunu dile getirmiştir.

Damla Aslangiray, Edebiyat, Roman kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Araştırmacı-Gazeteci Süleyman Sefer Cihan aracılığıyla keşfedilmiştir. İlk olarak on altı yaşında ‘Hayatın Tek Tesellisi Aşk’ kitabını yazarak kendisinin varlığından haberdar ettirdi. Bir dönem ‘Türkiye’nin En Genç Yazarı’ unvanı ile tescillenmiştir.On yedi yaşının başlarında İstanbul’da bir gazetede ‘Trakya Temsilcisi’ seçilip reşit olmadan birden çok siyasetçi ile röportaj yapmıştır. Siyasetçilerle röportaj yaptığı dönem tavırlarıyla dikkat çekerek reşit olmadan siyaset teklifleri almıştır. Lise dönemlerinde üniversite rektörü ile çalışıp sunuculuk ve diksiyon eğitimi almıştır. İlk canlı yayın deneyimini 16 yaşında İstanbul’da özel bir üniversitede tatmıştır. Yazarımız ilk konusunu lise öğrencisiyken yazmış ve ilk kısa filmini çekmiştir. 2017 senesinde Hollanda Altın Lale ‘Yılın Girişimci’ ödülünü almıştır.

Damla Aslangiray kitapları

Damla Aslangiray kaleme aldığı kitaplar, yeni kitabı aşağıda güncel olarak bulunmaktadır.

  • 2018 Yıldız Yağmuru
  • 2017 Hayatın Tek Tesellisi Aşk

Damla Aslangiray fotoğrafları

Damla Aslangiray kitapları
Damla Aslangiray kimdir
Damla Aslangiray sevgilisi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.