Coşkun Sabah Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

27.10.2021
267
Coşkun Sabah Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Coşkun Sabah Kimdir? Biyografisi, bölümünde Coşkun Sabah Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Coşkun Sabah Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Coşkun Sabah Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Coşkun Sabah

Coşkun Sabah, 16 Ekim, 1954 senesinde Diyarbakır’da dünyaya geldi. Coşkun Sabah’ın Annesinin adı Roza, babasının adı Marsello’dur. Evli ve iki kız babasıdır, kızına annesinin adını koymuştur.

Çok sayıda hit olmuş bestesi mevcuttur ve 1980’li senelerın sonu 1990’lı senelerın başında büyük bir çıkış yakalamış olup Tsm-Pop ve Fantezi müzik içinde, kendisinin “Coşkun Sabah tarzı” olarak adlandırdığı bir tarzda müzik yapmıştır. Son senelerın önemli ud virtüözlerindendir.
Coşkun Sabah’ın 1990 senesinde piyasaya çıkan Beni Unutma-Aşığım Sana adlı albümü 1990 yılı itibariyle Türkiye’de tüm zamanların en fazla satan çalışmasıdır (3 milyon adet). Altın çağlarını yaşadığı zamanlarda işletmeciliğini de kendisinin yaptığı Sies isimli mekanda çıkmaktaydı. Önce Özel Konser isimli kaseti yüzünden, 3 kaset yaptığı Oscar Plakçılık’la, ardından Gel Gelebilirsen isimli kasetini şarkılarının üzerine şiirler ekleyerek tekrar piyasaya süren plak şirketiyle ve en son kez da 1992’de bitmeden ve izinsiz olarak piyasaya sürülen İsyanlardayım isimli albüm sebebiyle 3 albüm çıkardığı Emre Plakçılık’la davalık oldu.

Coşkun Sabah, Kütahya’da yapılan konserinde şuana dek yaptığı en iyi bestesinin Anılar olduğunu ifade etmiştir.

Kışın İstanbul’da sahne almakta, yazın ise yeni besteler yapmak için Bodrum Türkbükü’ndeki evine kapanmaktadır. Gülben Ergen’in de aranjörlüğünü yapan Taşkın Sabah kardeşi, keman ve ud sanatçısı olan ve Avustralya’da yaşayan Bülent Sabah ise ağabeyidir.


Coşkun Sabah’ın Bazı Şarkıları


Hatıram Olsun
Anılar
Aşığım Sana
Aşk Kitabı
Baharı Bekleyen Kumrular Gibi
Sen Bambaşkasın
Benimsin
Gel Gelebilirsen
İsyanlardayım
Var mı Böyle Bir Sevda
Son Buluşmamız
Bir Pazar Günü
İşte Bizim Hikayemiz
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.