Cihan Kamer Kimdir Biyografisi ve Hayatı

30.09.2021
184
Cihan Kamer Kimdir Biyografisi ve Hayatı

Cihan Kamer Kimdir? Biyografisi ve Hayatı, biyografi bölümünde Cihan Kamer Kimdir? Biyografisi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. Cihan Kamer Kimdir? Biyografisi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Cihan Kamer Kimdir? Biyografisi ve Hayatı – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Cihan Kamer Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Cihan Kamer Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Atasay kuyumculuğun sahibi olan Cihan Kamer kimdir?Cihan Kamer, 1965 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Esasen Denizli’lidir. Babası olan Atasay Kamer 1941 doğumlu ve Atasay kuyumculuğun kurucusudur. Cihan Kamer Atasay kuyumculuk genel müdürlüğü görevini yapmış, bunun yanı sıra da İstanbul Değerli Maden ve Mücevherat İhracatçıları Birliği Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

Cihan Kamer, babası adına Denizli Çivril’de Pamukkale Üniversitesi’ne bağlı bir yüksek okul yaptırmıştır. Atasay kuyumculuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de yakındırlar. Hatta Atasay’lar Rize’de bir sağlık merkezi yaptırarak adını da Recep Tayyip Erdoğan’ın annesi olan Tenzile Erdoğan vermişlerdir.

Çiğdem Kamer ile evli olan Cihan Kamer çiftinin, Atasay Kamer isminde bir oğulları ve Simay Kamer adında bir kızlar bulunmaktadır. Simay Kamer de 2015 senesinde Ahmet Uras ile evlenmiştir. Çiftin nikahını dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş kıymıştır. Simay Kamer’in şahitliğini Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan yaparken, damadın şahitliğini ise Mehmet Ali Aydınlar yapmıştır.

2015 senesinin Ocak ayı itibariyle Atasay Mücevherat CEO görevini oğlu olan Atasay Kamer’e devretmiştir. Aynı zamanda Fenerbahçe Spor Klübü’nün asbaşkanı olan Cihan Kamer, 2013 senesinde boğazda bulunan HUQQA isimli restoranın ve Steak House konseptiyle hizmet vermekte olan The Market mekanlarının sahibidir.

En son Atasay Kuyumculuk, Türkiye’de 127 mağazaya sahiptir. Dubai, Erbil ve Kıbrıs’ta toplam 7 mağazası daha bulunmaktadır. Atasay Mücevherat, 15 bin metrekare üretim alanına sahip olup, 500 birinin üzerinde bir personele sahiptir. Yıllık cirosunu da 308 milyon tl fiyat aralıklarına çıkarmayı başarmıştır.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.