Cihan Alpay Kimdir Biyografi ve Hayatı

30.09.2021
474
Cihan Alpay Kimdir Biyografi ve Hayatı

Cihan Alpay Kimdir? Biyografi ve Hayatı, biyografi bölümünde Cihan Alpay Kimdir? Biyografi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. Cihan Alpay Kimdir? Biyografi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Cihan Alpay Kimdir? Biyografi ve Hayatı – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Cihan Alpay Kimdir-Biyografi ve Hayatı

Cihan Alpay Nerelidir? Esasen Balıkesirli olan Cihan Bey ile ilgili internette epeyce bir haber yer alıyor. Peki, Cihan Alpay kaç yaşındadır? 1967 senesinde dünyaya gelmiştir. Annesi Ayla Hanım ve babası Ömer Oktay Beydir. Babası Prof. Dr. Oktay Ömer Yörükoğlu’nu 05 Şubat 2015’te kaybetmiştir.


Cihan Alpay Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Ablası ise iş adamı Cem Boyner’in eşi Ümit Nazlı Boyner’dir. Murat ve Doğan adında iki yeğeni bulunmaktadır. 2018 senesinde yaşamını sunucu, yazar, wellness eğitmeni, konuşmacı ve sporcu gibi meslekleri birlikte yürütmeyi başaran Ece Vahapoğlu ile birleştirdi. Evliliğini müteakip bebek haberi veren Ece Hanım çok kısa süre sonra kendilerini sevince boğan ufak nabzın atmadığını söyleyerek üzücü haberi sevenlerine ve takipçilerine böyle duyurmuştu.

Cihan Alpay kimdir? Eşi 1978 doğumlu Ece Alpay ile yurtiçi ve yurtdışında sürekli olarak maraton koşularına katılmaktadır. Sportif yaşamı ile dikkat çeken Alpay perakende ve servis piyasasında, teknoloji, strateji ve iş geliştirme alanlarında yöneticilik yapmıştır. Ayrıca internet sitesi yazarlığı da yapmıştır. Boyner Holding Buluşum sosyal sorumluluk projesinin Ceo’sudur.

Havyaları çok sevdiği her halinden belli olan Alpay’ın Meggie isimli bir köpeği var. Aktif bir kişiliği bulunan Cihan Bey seyahat etmeyi çok sever bundan dolayı Türkiye ve dünya çapında bir çok yerde bulunmuştur. Kitap okumayı ve spor yapmayı çok seven bir kişiliği bulunan Buluşum Ceo’su genelde Pazar günleri kitap okur. Cikobey adlı instagram sayfasında sürekli olarak paylaşımlar yapan Cihan Alpay throwback thursday trendine ayak uydurarak bebeklik ve gençlik senelerından paylaşımlar yapmaktadır. Fotoğraflarından doğayı sevdiği çok belli olan Cihan Bey sürekli olarak doğa koşusu yapar. Küçük yaşlardan beri futbola ilgisi bulunmaktadır. Katıldığı maratonların bitişinde kazandığı madalya ile poz vermeyi çok sever. Trekking, koşu, yüzme, kayak, tırmanış sporu gibi bir çok spor dalıyla ilgilenmektedir. Çok aktif bir kişiliği bulunan Cihan Bey’in bunun bunun yanında amatör tiyatro oyunculuğu da bulunmaktadır. Ayrıca bu renkli kişilik müzik aleti de kullanmaktadır.


Cihan Alpay İş Hayatı

İş dünyasında çok fazla adından söz edilen Cihan Alpay iş yaşamında yöneticilik yapmıştır. Ayrıca tecrübesinin kattıklarıyla bir çok sosyal dayanışma platformunda projeler geliştirerek gereksinimi olanların noksanlıklerini gidermek adına çeşitli projelerin yöneticiliğini yapıyor. Boyner Grup desteğiyle büyütülen ve geliştirilen projenin adı Buluşum ve Ceo’su Cihan Alpay.

Başarıları

Boyner Vakfı aracılığıyla kurulan proje kapsamı içinde hatırı sayılır bir bağışın toplandığı sosyal platform aracılığıyla Türkiye’nin dört bir yanından faydalananların sayısı hayli fazla. Boyner Grup aracılığıyla sağlanan fon ve pazarlama gücü ile Buluşum projeleri bir çok girişimci ve destekçilerini bir araya toplamayı Alpay’ın stratejik kabiliyeti aracılığıyla başardı. Alpay’ın iş zekâsı aracılığıyla ustamdan, sinemasal, yuvarla, sürdürülebilir yaşam festivali, sorusana, gelecek daha net gibi bir çok girişim destekçisini bulmaya sürdürmekte. Bu projeler aracılığıyla gençlerin daha sağlam, planlı ve projeli bir biçimde girişimlerini geliştirmeleri için ayni yardımlarla desteklenmesini sağlayan başarılı iş insanı böylece gençlere mentorluk desteğinin kapılarını araladı. Her yaştan insanın fikirlerinin çekmecelerden çıkmasını sağladı. Sosyal girişimcilik ve stratejik bağışçılık döngüsünü oluşturan ve öncüsü olan iş adamıdır.

Başarılı fikirleri aracılığıyla kendisi gibi başarılı fikirleri olanları fakat parası olmayanların maddi destek almasını sağlayan projenin fikir babasıdır. Buluşum aracılığıyla bağışçılık kültürünün gelişmesini ve toplumun birbirini hiç tanımayan ama birinde diğerinin gereksinimini karşılayacak olan kaynağın bu süper döngü içine girmesini sağladı. Boyner Holdingin kendi bünyesindeki firmaların da bu projeyi desteklemesini sağlayarak kitlesel boyutlara ulaşmasını sağlayan kişidir. Cihan Alpay Buluşum projesinin ilk senesinde 375 bin gibi bir bağışın toplanmasını başaran iş insanıdır.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.