Çiğdem Özer Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

19.01.2022
688
Çiğdem Özer Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Çiğdem Özer Kimdir?, biyografi sitemizde Çiğdem Özer Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Çiğdem Özer Kimdir? kaç yaşında?, Çiğdem Özer Kimdir? memleketi neresi, Çiğdem Özer Kimdir? evi nerede, Çiğdem Özer Kimdir? nereli, Çiğdem Özer Kimdir? instagram, Çiğdem Özer Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Çiğdem Özer Kimdir? Biyografi

Çiğdem Özer kimdir?

Aşık Veysel’in torunu Çiğdem Özer kimdir?İyi parti’de siyasete mi atıldı? Çiğdem Özer nereli? Çiğdem Özer kaç yaşında? İşte Çiğdem Özer yaşamı, kariyeri, siyasi geçmişi haberimizin detay kısmında.  Çiğdem Özer Akbank çalışanı olarak kariyerinden hayli söz edilmiştir. Çiğdem Özer Sabancı bünyesinde Yönetim Kurulu Özel Büro Yöneticisi veya en bilinen yönü ile Akbank Genel Müdürlüğü’nde Murahhas Üye Suzan Sabancı Dinçer’in asistanı.  Peki, Çiğdem Özer kaç yaşında?Çiğdem Özer Aşık Veysel Torunu olması nasıl bir duygu? Aşık Veyselin torunları içinde en fazla ses getiren isim Çiğdem Özer oldu. Aşık Veyselin torunu Çiğdem Özer Meral Akşener‘in kurduğu yeni partisi olan İyi Parti’de Meral Akşener’in danışmanı oldu.

Çiğdem Özer Meral Akşener Yeni Parti de isim olarak gösterilince Aşık Veysel’in 123. Yaş gününde en büyük sürpriz bu oldu galiba. Çiğdem Özer CHP üzerinden de siyaset adımları atmıştı önceden. Çiğdem Özer ne iş yapar sorusu herkesin gündeminde. Belki de bundan sonra siyaset sahnesinde sürekli olarak göreceğiz. Aşık Veysel’in torunları içinde siyaseti, kuvvetli kariyeri ve çok yönlülüğü ile Çiğdem Özer biyografi köşemizde. İşte Çiğdem Özer yaşamı.

Çiğdem Özer 1975 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı.  Çiğden Özer aslen Sivrialan Sivaslı’dır. Çiğdem Özer dedesi Aşık Veysel’in ölümünde 2 yıl sonra dünyaya gelmektedir. Zaten ismini de yine dedesi Aşık Veysel’in şiirinden almıştır. Çiğdem Özer ailesinde beş kardeşin en küçüğüdür. Ailesi Çiğdem Özer doğmadan önce adını Veysel olarak belirlerler. Çocukluğunda doğaya ve çiçeklere olan sevgisi ve merhameti yüzünden oda Çiğdem adını verirler. Çiğdem Özer Aşık Veysel’i yani dedesini tanımadı ama ninesi Gülüzar, annesi ve babasından hep dedesi Aşık Veysel’i dinlemiştir. Çiğdem Özer, her sene Sivrialan köyüne mutlaka giderek ziyaret etmektedir. Çiğdem Özer’in eğitim yaşamı İstanbul’da geçmiştir. İlk orta ve Liseyi İstanbul’da bitirdi. Üniversiteyi de bölüm olarak Halkla İlişkiler bölümünü seçerek bu alanda okudu ve mezun oldu.  Çiğdem Özer, 1996 senesinden beri Akbank Genel Müdürlüğü‘nde Murahhas Üye Suzan Sabancı Dinçer‘in asistanı

Sanata olan yatkınlığı sebebiyle Ünlü Hat Ustası Ethem Çalışkan’dan hat dersleri almıştır. Çiğdem Özer dedesi Aşık Veysel’in şiirlerini kendi el yazısı ile kitap haline getirmeye çalışıyor.  Spor yapmayı ve yemek yapmayı çok sevmektedir.

Çiğdem Özer Meral Akşener ile İyi parti de siyaset yolunda ilerlemeye sürdürmekte.

Çiğdem Özer sosyal platform hesapları

Çiğdem Özer instagram: https://www.instagram.com/cit0s/

Çiğdem Özer facebook:

Çiğdem Özer twitter: https://twitter.com/cigdem_ozer

Çiğdem Özer Fotoğrafları

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.