Çiğdem Anad kimdir, Çiğdem Anad kaç yaşında?

07.11.2021
266
Çiğdem Anad kimdir, Çiğdem Anad kaç yaşında?

Çiğdem Anad kimdir, biyografi bölümünde Çiğdem Anad biyografi sayfası ile karşınızdayız. Çiğdem Anad kaç yaşında?, Çiğdem Anad memleketi neresi, Çiğdem Anad facebook, Çiğdem Anad nereli, Çiğdem Anad instagram, Çiğdem Anad ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Çiğdem Anad kimdir? başlığımızın detayları..

Çiğdem Anad Kimdir – Çiğdem Anad Biyografi

1962 Ankara doğumlu gazeteci,yazar,sunucu Çiğdem Anad, eğitimini Londra Southwark College’dan sonra Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinde tamamlamıştır.

Televizyonculuk kariyerine 1987 senesinde TRT’de haber dairesi muhabiri olarak işe başlamıştır. 1990 senesine kadar “Haber” ismindeki yarışma programının yapımcılığını, “Profil” ismindeki biyografik programın ve “Gün Başlıyor” ismindeki haber programın yapım yardımcılığını, “Ekonomi” ismindeki programın yapımcılığını ve sunuculuğunu yapmıştır.

TRT’den Star TV’ye muhabir olarak transfer olmuştur. Atv’de 1991 – 1993 seneleri içinde “32. Gün” programının muhabiri olarak yer almıştır. Yine Atv’de 1993-1997 seneleri içinde “Son Durak” programının yapımcısı ve sunucusu olma görevini üstlenmiştir.

Star TV’den NTV’ye transfer olmuştur ve sonra “Evet-Hayır” adlı programının sunuculuğunu yapmıştır. Kariyerine CNN Türk’ü ekledi ve burada 9 sene bu kanalda çalıştı. CNN Türk’te 1998-2006 senelerinde içinde haber koordinatörlüğü ve sunuculuk görevini üstlenmiştir. “Ajans” ana haber bülteninin uzun süre sunuculuğunu yapmıştır.

2007 senesinde istifa ederek tekrar NTV’ye dönmüştür. ”Burada” adlı sohbet programını sunmuştur. Çiğdem Anad, NTV’de yayına giren “Haydi Gel Bizimle Ol” adlı programı Müjde Ar, Pınar Kür ve Aysun Kayacı ile birlikte sunuculuğunu yapmışlardır.

2009 senesinde  “10 Kadın” programının sunuculuğunu yapmıştır. En son görev aldığı NTV’den yine ayrılmak zorunda kaldı.

Gazeteci Anad, 7 Haziran 2016 senesinde genel seçimlerde Şişli, Beşiktaş ve Beyoğlu ilçelerinin de içinde olduğu İstanbul 2. bölgeden CHP milletvekilliği aday adayı olmuştur.

Çiğdem Anad, 1987 senesinde 25 yaşında iken dünya evine girmiştir. Boşandığı eşinden Ilgaz Küren (d.1991) adında bir kızı var.

Çiğdem Anad, 9 Temmuz 2003 senesinde Roma’da büyükelçilikte NTV televizyonu prodüktörü Mehmet Veli İbrahimhakkıoğlu ile dünya evine girmiştir. Çiftin nikáh şahitliğini, ünlü yönetmen Ferzan Özpetek ve Hürriyet Gazetesi Roma temsilcisi olan  Reha Erus yapmıştır. Sarp Ali İbrahimhakkıoğlu (d.2005) isminde de bir oğlu mevcuttur.

Kitapları;

1996 – Aklım Nereye Gidiyor Ellerim Nereye
2004 – Hayat Geçiyor Sen Neredesin
2012 – Sen Kimsin?

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.