Çiçek Dilligil Kimdir Nereli? Tövbeler Olsun Hülya Necipli Kim?

26.10.2021
226
Çiçek Dilligil Kimdir Nereli? Tövbeler Olsun Hülya Necipli Kim?

Çiçek Dilligil Kimdir Nereli? Tövbeler Olsun Hülya Necipli Kim?, biyografi sitemizde, Çiçek Dilligil Kimdir Nereli? Tövbeler Olsun Hülya Necipli Kim? başlığı altında makale bir araya getirdik. Çiçek Dilligil Kimdir Nereli? Tövbeler Olsun Hülya Necipli Kim? biyografisi yazımızda…

Çiçek Dilligil Kimdir Nereli? Tövbeler Olsun Hülya Necipli Kim?

TRT 1 ekranlarında yayına giren Tövbeler Olsun dizisinde Hülya Necipli kişiliğine hayat veren oyuncu Çiçek Dilligil kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Boyu, kilosu ve burcu nedir? Nasıl zayıfladı? Kaç kilo verdi? Annesi ve Babası kim? Gençliği, eski ve yeni hali. Filmleri ve dizileri nelerdir? İnstagram, Twitter ve Facebook adresi ne? Bilinmeyen yaşamı konulu biyografi yazısı.

(Dilerseniz bu yazıya video biyografi şeklinde Serhat Uzunkök YouTube kanalından da varabilirsiniz)

Çiçek Dilligil YouTube video biyografisi

Çiçek Dilligil Kimdir Ve Nereli? Kaç Yaşında?

Çiçek Dilligil tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. Tam adı Lütfiye Çiçek Dilligil Öztoprak’tır.
Yeşilçam oyuncularından Avni ve Belkıs Dilligil çiftinin kızı olan ünlü oyuncu , 5 Haziran 1969 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı.

Aliye Rona’nın yeğeni, Devlet Tiyatroları eski Genel Müdürü Rahmi Dilligil’in de kardeşidir. Liseyi Kadıköy Kız Lise’sinde bitiren sanatçı,
Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bölümü mezunudur. Kent Oyuncuları tiyatrosunda ve Tiyatro kare ekibinde oyuncu olarak yer aldı.

Sanatçı bir aileden gelen Çiçek Dilligil’in sanat yaşamında ön plana çıkması ise atv’de yayımlanan Dinazorus adlı çocuk programıyla oldu.
Sanatçı Bora Öztoprak’la evli olan ve bir çocuk annesi olan Dilligil, tiyatroya oranla, oynadığı sinema ve dizi filmleri ile tanındı.

İlk kez 6 yaşındayken Minik Cadı filmiyle kameralar karşısına geçti.
1975 senesinde Minik Cadı ile kamera karşısına geçen Dilligil, ardından da hem sahnede, hem kamera karşısında oyunculuğu sürdürdü.

Mine, Ayrılık, gibi sinema filmlerinin bunun yanında aralarında Dudaktan Kalbe, Baskül Ailesi, Kaygısızlar, Çılgın Bediş, Harem’in de olduğu çok sayıda dizide oynadı. Ayrıca farklı zamanlarda bazı reklam filmlerinde de yer aldı.

17 . Afife Tiyatro Ödülleri’nde jüri kullanıcı hesabı yaptı. Şu anda MSM (Müjdat Gezen Sanat Merkezi) ‘nde tiyatro eğitmenliği ve bölüm başkanlığı, bunun yanı sıra Eyüboğlu Koleji ‘nde de tiyatro eğitmenliği yapmaktadır. Son olduğu dizi ise TRT1 ekranlarında yayına giren Tövbeler Olsun dizisi oldu.
Bu dizide Hülya Necipli kişiliğine hayat veriyor.

Verdiği kilolar ile bir dönem gündemde olan oyuncu mide küçültme cerrahi operasyonu ile 35 kiloya yakın kilo verdi. Spor yapmaya halen devam eden Çiçek Dilligil, 1.61 boyundadır. 61 kilodur. İkizler burcudur. Yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir. Baba aracılığıyla Trabzonlu, anne aracılığıyla da İstanbullu’dur.

Facebook, Twitter ve İnstagram’ı aktif bir biçimde kullanan oyuncunun bu yazının hazırlandığı an saygınlığı ile mavi tıklı resmi İnstagram hesabında 236 bin, Twitter hesabında da 68.800 takipçisi bulunmaktadır.

En son yakın günlerde YouTube’de Migros Türkiye kanalında 2 yıl boyunca içerikler ürettiğini de buradan duyuralım.

İnstagram adresi https://www.instagram.com/cicekdilligil/

Twitter adresi https://twitter.com/CicekDilligil

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.