Ceyhun Uzun kimdir, Ceyhun Uzun kaç yaşında?

06.11.2021
207
Ceyhun Uzun kimdir, Ceyhun Uzun kaç yaşında?

Ceyhun Uzun kimdir, biyografi bölümünde Ceyhun Uzun biyografi sayfası ile karşınızdayız. Ceyhun Uzun kaç yaşında?, Ceyhun Uzun memleketi neresi, Ceyhun Uzun facebook, Ceyhun Uzun nereli, Ceyhun Uzun instagram, Ceyhun Uzun ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Ceyhun Uzun kimdir? başlığımızın detayları..

Ceyhun Uzun Kimdir – Ceyhun Uzun Biyografi

Survivor Ceyhun Jay Ceyhun’un dünya şampiyonlukları ve rekorları da zaten koşu üzerine ilk şampiyonluğunu 2017 de En bi hayli hızlı koşu müsabakasında 5 kişi birlikte Scooby doo arabasının içinde koşarak elde etmiştir. Aynı zamanda Londra ve Sydney de maraton koşmuştur. Sadece koşu da değil bunun yanı sıra da bisiklete binme ve dayanıklılık hususunda da çok başarılı olan Survivor 2020 yarışmacısı Ceyhun Uzun 2 kere katıldığı bisiklet turunda 24 ve 22 saat aralıksız pedal çevirme başarısı göstermiştir.

İngiltere Maraton koşusunda 3 dünya rekoru var.

1: 2017 En bi hayli hızlı koşu 5 kişi birlikte Scooby doo arabanın içinde koşarak,

2: 2018 En bi hayli hızlı maraton 6 kişi Ghostbusters arabanın içinde koşarak, 

3: 2019 En bi hayli hızlı maraton 6 kişi Thunderbirds uçak içinde koşarak.

İngiltere’de 2 olimpiyat derecede AJ BELL Triatlon dereceleri var

Londra, Atina, Berlin, Kıbrıs, Sydney, Türkiye maratonu koştu.

2018 senesinde polisler arasına seçildi ve Prens William ve Prens Harry’nin Kensington sarayına davet edildi.

2 kere bisiklet turuna çıktı. İlkini Londra’dan Paris’e 24 saatte bitirdi. İkincisini ise Londra’dan Brugge’a 22 saatte bitirdi.

En son koşusunu Kuzey kıbrısta 2019 senesinde gerçekleştirdi.

2017 senesinde eşiyle birlikte Londra’da Tanyel’s Smile (Tanyel’in Gülüşü) ismiyle kendi vakıflarını kurdu. Tek kızı olan Tanyel’i 2016 senesinde kanser yüzünden kaybetti. KKTC’de 0-24 yaş arası kanserle savaşan çocuklar ve ailelerine yardım etmeye başladı.

 Ceyhun Uzun, Survivor 2020’de Gönüllüler Takımının en yaşlı yarışmacısıdır. Lakin Survivor 2020 performans ve dayanıklılık testlerinden başarı ile geçmiştir.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.