Ceyda Düvenci Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

17.09.2021
286
Ceyda Düvenci Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Ceyda Düvenci Kimdir?, biyografi bölümümüzde Ceyda Düvenci Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Ceyda Düvenci Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Ceyda Düvenci Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(0) (0)
Ad Soyad Ceyda Düvenci
Meslek Oyuncu
Yaşı 44 (1977-04-16)
Boyu 1,73
Kilosu 64 KG
Burcu Koç
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Bülent Şakrak
Sevgilisi
Doğum Yeri Bursa

Ceyda Düvenci Kimdir? Biyografi

Ceyda Düvenci, 16 Nisan 1977 tarihinde Bursa’da doğmuştur. Annesinin adı Zümrüt, babasının adı İsmail’dir. Kökeni Selanik’e dayanmaktadır. Anne tarafı ise Tekirdağlıdır.  

Annesinin aracılığıyla ilköğretim eğitimi sürecinde İngilizce dersleri almış ve iyi bir düzeyde yabancı dil öğrenmiştir. Orta öğretim eğitim hayatına Bursa Anadolu Lisesi ile devam eden Ceyda Düvenci, yüksek öğretim eğitimini Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamlamıştır.  

Oyunculuğa duyduğu ilgi sebebiyle kariyerine bu alanda devam etme kararı almış ve kameralar karşısına ilk kez 1995 senesinde ‘Palavra Aşklar’ isimli televizyon dizisi ile geçmiştir. 1997 senesinde Star Tv’nin düzenlemiş olduğu güzellik yarışmasına da katılan oyuncu, burada Türkiye 3’üncüsü seçilmiştir.

Güzellik derecesinin sonrasında ‘Sabah Şekerleri’ programını sunmaya başlayan Ceyda Düvenci, kısa bir sürede tanınmış ve büyük bir hayran kitlesi edinmiştir.

2000 senesinde Kaan Girgin ile dünya evine giren tecrübeli oyuncunun bu evliliği 2002 senesinde sonlanmıştır. Evlilik sürecinde ise oyunculuğa ara vermiş ve boşandıktan sonra kendisini oyunculuğa adamıştır.  

Oyunculuk workshoplarının bunun yanında İstanbul Bilgi Üniversitesi’ndeki ‘Film Okuma Atölyesi’ne ve İtalyanca kursuna giden güzel oyuncu, bunun bunun yanında fotoğrafçılığa da merak sarmış ve çekmiş olduğu fotoğrafları karanlık odada basmaya başlamıştır.  

‘Zalim’ dizisi ile tekrar seyirci karşısına geçen Düvenci, Sil Baştan, Kasırga İnsanları, Maki gibi birden fazla yapımda da yer almıştır.  

Dizi oyunculuğunun bunun yanında çeşitli tiyatro oyunlarında da sahne alan oyuncu, ‘3. Türden Yakın İlişkiler’ isimli oyundaki başarısı ile ‘Selim Naşit Ödülleri’ne ‘En İyi Kadın Komedi Oyuncusu Adayı’ olarak gösterilmiştir.  

2008 senesinde ikinci evliliğini Engin Akgün ile yaşayan Ceyda Düvenci’nin bu birlikteliği ise 2013 senesinde sonlanmıştır. Bu evliliğinden Melisa Nur adında bir kızı olmuştur.

2015 senesinde da Bülent Şakrak ile üçüncü kez nikah masasına oturmuştur. Çiftin Okan Ali adında bir oğlu dünyaya gelmiştir.  

Usta oyuncu, Doktorum, Çocuk Deyip Geçme, Şimdi Sıra Sende, Cici Kızlar, Buyur Bi’De Burdan Bak gibi birden fazla programın sunuculuğunu da üstlenmiştir.  

Çiçek Taksi, Baba, Böyle Mi Olacaktı?, Binbir Gece, 8. Gün, Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi? gibi birden fazla yapımda da bulunan tecrübeli oyuncu, şimdilerde ise Exxen isimli dijital platformda yayına girecek olan ‘Öğrenci Evi’ adlı dizi ile seyirci karşısına çıkmaktadır.  

Koç burcu detaylarına sahip olan Ceyda Düvenci, 1.73 metre uzunlukta ve 64 kilogram ağırlıktadır.

Ceyda Düvenci’nin oynadığı bazı diziler ve filmler:

2003 – Abdülhamit Düşerken (Zekiye) (Sinema Filmi)

2004 – Sil Baştan (Kiraz) (TV Dizisi)

2005 – Bir Varmış Bir Yokmuş (Sinema Filmi)

2007 – Binbir Gece (Bennu) (TV Dizisi)

2010 –  Ejder Kapanı (Cavidan) (Sinema Filmi)

2021 – Öğrenci Evi (İnternet Dizisi)

30 Aralık 2020 Çarşamba 11:38 30 Aralık 2020 Çarşamba 11:39
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.