Cevdet Bağca Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

29.10.2021
153
Cevdet Bağca Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Cevdet Bağca Kimdir? Biyografisi, bölümünde Cevdet Bağca Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Cevdet Bağca Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Cevdet Bağca Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Cevdet Bağca

Cevdet Bağca, 1965 senesinde Iğdır’ın Melekli kasabasında dünyaya geldi. Ailesi Turgutlu’ya göç ettikten sonra senelerca işçilik yaptı, öte yandan anne ve babasının da gayretiyle öğrenimine sürdü.

Üniversite senelerına kadar Turgutlu’da yaşadı. Politik gerekçelerle yarım kalan birkaç üniversite yaşantısından sonra Gazi Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği’ni bitirdi. 1989’da öğretmenliğe başladı. O tarihten beri öğretmenliğe sürdürmektedir. Bunun yanında 23 senedir profesyonel anlamda söz yazarlığı ve bestecilik yapmaktadır.


Edip Akbayram, Yavuz Bingöl, Hüseyin Turan, Grup Sentez, Yeninur Ada, Metin Yılmaz, Yol Arkadaşları, Alişan, Güler Işık, Nurettin Güleç, Nurdan İpek, Deniz Erdoğan, Bağdagül, Recep Ergül, Umuda Ezgi Grubu ve birden çok sanatçılarla çalıştı. Ayrıca film müzikleri ve belgesel çalışmaları yaptı.

İlk albümü olan Simurg’u 2000 senesinde yaptı. Bu başarılı albümü Emanet Öyküler(2005), Mayna(2004) ve Nuda(2011) albümleri izledi.

Yurtiçi ve yurtdışında devamlı konserler vermektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.