Cevahir Turan kimdir, nereli, kaç yaşında?

13.01.2022
526
Cevahir Turan kimdir, nereli, kaç yaşında?

Cevahir Turan Kimdir, biyografi sitemizde Cevahir Turan ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Cevahir Turan kaç yaşında?, Cevahir Turan memleketi neresi, Cevahir Turan evi nerede, Cevahir Turan nereli, Cevahir Turan instagram, Cevahir Turan ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Cevahir Turan Biyografi

Cevahir Turan kimdir, kaç yaşında, nereli?

Cevahir Turan Türk sosyal platform fenomeni ve dizi, sinema, kısa film oyuncusudur. 5 Haziran 1988 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. 33 yaşındadır. Sosyal medya hesaplarında paylaşımları ve oynadığı dizi filmlerle tanınmaktadır.

Cevahir Turan yaşamı ve biyografisi

Cevahir Turan 5 Haziran 1988 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Çocukluk senelerı İstanbul’da geçti. Ardından eğitim hayatına yurtdışında sürdürdü. Lise öğrenimini ve üniversite eğitimini Hollanda’da bitirdi. Liseden mezun olduktan sonra Amsterdam Üniversitesinde eğitim hayatına sürdü.

Cevahir Turan boy kilo yaş hayatı, biyografi ve vikipedi bilgiler

Türkiye’ye döndüğünde de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro ve Müzikal bölümünde Yüksek Lisans eğitimini bitirdi. Yurtdışında kaldığı süre zarfında hem Hollanda hem de Almanya’da tiyatro, müzik eğitimi aldı ve çeşitli tiyatro oyunlarında ve müzikallerde sahne aldı.

Cevahir Turan oyunculuk kariyerini Türkiye’ye döndükten sonra oynadığı dizi filmlerle inşa etmeye başladı. İlk oyunculuk deneyimini beyazperde gerçekleştiren güzel oyuncu kameraların karşısına ilk kez 2010 senesinde Anti Depresan:+18 sinema filminde oynadığı Gazeteci Melek rolü ile gerçekleştirdi.

2012 senesinde Stil Verlangen filminde Diva rolüne hayat verdi. 2014 senesinde Kızılelma dizisinde Ruken rolü ile dikkatleri üzerine çekmeye başladı. 2015 İnadına Aşk dizisinde Ezgi Aksoy rolü ile yıldızı parladı. 2018 senesinde Araf 2 sinema filminde Kübra karakterini oynadı. 2019 senesinde ise I Am You sinema filminde Tira rolünü canlandırdı.

Cevahir Turan boy kilo yaş ve hangi burç?

Cevahir Turan boyu 1.72 cm kilosu 53 kg ve burcu İkizlerdir. 1988 doğumlu olan oyuncu ve fenomen 33 yaşındadır.

Cevahir Turan sevgilisi, evli mi, eşi, çocukları var mı?

Cevahir Turan Arman Yıldız ile 11 Ekim 2018 tarihinde evlendi. 18 Ocak 2019 tarihinde de düğün merasimleri yapıldı. Çiftin bu evliliklerinden Aya Bella ve Loya isminde iki kız çocukları dünyaya gelmiştir.

Cevahir Turan dizileri ve filmleri

Cevahir Turan yer aldığı diziler? Cevahir Turan hangi dizilerde rol aldı? Aşağıda güncellenmektedir.

  • 2019 I Am You (Tira)
  • 2018 Araf 2 (Kübra)
  • 2015 İnadına Aşk (Ezgi Aksoy)
  • 2014 Kızılelma (Ruken)
  • 2012 Stil Verlangen (Diva)
  • 2010 Anti Depresan:+18 (Gazeteci Melek)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.