Ceren Moray Kimdir? Ceren Moray Biyografisi

Ceren Moray Kimdir? Ceren Moray Biyografisi

31 Ağustos 2015 0 Yazar: Biyografi

5 Haziran 1985 doğumlu olan oyuncu Ceren Moray, memur bir ailenin tek kızı olarak Diyarbakır’da dünyaya geldi. Doğumundan bir kaç yıl sonra ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınan ünlü oyuncu, tiyatro eğitimine küçük yaşlarda başladı. Uzun bir süre Pera Güzel Sanatlar’da eğitim alan oyuncu, 2005 yılında Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü kazandı ve 2009 yılında üniversiteden mezun oldu.

Ceren Moray Kimdir? Ceren Moray Biyografisi

Yüksek lisans döneminde babası kalp krizi geçirdi ve ardından ünlü oyuncu, hayatını farklı bir yöne çevirmeye karar verdi. Bu sırada bir dizi için teklif geldi ve ilk televizyon deneyimi, 12 yıl önce yayımlanan ve başrollerini Levent Üzümcü, Müjde Ar gibi isimlerin paylaştığı Serseri Aşıklar isimli dizi oldu. Bu diziden sonra televizyonun yolları kendisine açılmış oldu. Birkaç yıl televizyona ara vererek eğitimlerini sürdüren Moray, 2007-2010 yılları arasında Kanal D’de ekrana gelen ve dönemin fenomen gençlik dizisi olan Kavak Yelleri dizisinde Su karakterini canlandırıyordu.

Ceren Moray Kimdir? Ceren Moray Biyografisi

Ancak onun asıl büyük çıkışı, Fox TV’nin sevilen dizisi O Hayat Benim ile oldu. Dizide Efsun karakterini canlandıran ve daha ilk bölümlerde başrolün önüne geçerek dizinin başrolü haline gelen Ceren Moray, gerçek anlamda başarılı bir oyunculuk performansı ile dikkat çekti. Dizide zengin yaşantıya uyum sağlamaya çalışan varoş bir kızı canlandıran ünlü oyuncu, Efsun karakterini canlandırabilecek belki de en iyi isim oldu. Dizinin bu denli popüler olmasında Ceren Moray’ın etkisi büyük.

Ceren Moray Kimdir? Ceren Moray Biyografisi

Ceren Moray Nereli: Diyarbakır
Ceren Moray Kaç Yaşında: 30
Ceren Moray Saç Rengi: Sarı
Ceren Moray Göz Rengi: Kahverengi
Ceren Moray Burcu: İkizler
Ceren Moray Sevgilisi: Bilinmiyor

Ceren Moray Twitter

Ceren Moray Facebook

Ceren Moray Ekşi

Ceren Moray Instagram

istanbul escort bayan