Cennet Mahallesi Pembe kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
358
Cennet Mahallesi Pembe kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Cennet Mahallesi Pembe kimdir?, biyografi sitemizde Cennet Mahallesi Pembe kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Cennet Mahallesi Pembe kimdir? kaç yaşında?, Cennet Mahallesi Pembe kimdir? memleketi neresi, Cennet Mahallesi Pembe kimdir? evi nerede, Cennet Mahallesi Pembe kimdir? nereli, Cennet Mahallesi Pembe kimdir? instagram, Cennet Mahallesi Pembe kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Cennet Mahallesi Pembe kimdir? Biyografi

Cennet Mahallesi Pembe evi

Cennet Mahallesi Pembe denince şüphesiz akla ilk gelen isimlerden biriside rolü ile adeta özdeşleşen usta oyuncu Melek Baykal geliyor. Türk televizyonlarında 2004 senesinde yayınlanmaya başlayan Cennet Mahallesi dizisi konusu kadar oyuncuları ile de senelerca hafızalardan silinmedi.

Cennet Mahallesi Pembe’nin evi, Pembe’nin kardeşi, rolüne sonuna kadar hakkını veren Pembe çekirdek sahneleri, kürk sahneleri, ünlü Pembe kelimeleri, replikleri, gülüşü, Pembe Yunus tatlı atışmaları, dizi yayında olduğu sürece Pembe capsleri akıllardan hiç silinmedi. Bunun bunun yanında Cennet Mahallesi Pembe okulda kaçıncı bölüm olduğu seyirciler aracılığıyla yüz binlerce kez izlendi. Peki, Cennet Mahallesi Pembe kimdir? Cennet Mahallesi Pembe şimdiki hali? Cennet mahallesi pembe kaç yaşında? Cennet Mahallesi dizisinin Pembe Erdağı yani Melek Baykal kim?

cennet mahallesi pembe çekirdek

Dizinin tekrar bölümleri yayında olduğu zamanlardan daha çok izlendi!

Cennet Mahallesi 2004 senesinden bu yana seyredenlerini ekrana bağlayan başarılı dizi film yapımları içinde oldu. Baş rollerinde Melek Baykal, Zeki Alasya, Müjdat Gezen, Erol Günaydın, Özkan Uğur, Çağla Şıkel, Zihni Göktay, Ümit Yesin, Melih Çardak, Serhat Özcan, Alişan ve daha birden fazla usta oyuncunun oynadığı yapım senelerca televizyon ekranlarında izlendi. Dizi filmin yayından kalkmasının sonrasında ilk istatistiklere göre Cennet Mahallesi dizisi yayına girdiği zamanlardan 3 katı daha fazlasını tekrar bölümleri ile tekrar tekrar izletti. Cennet Mahallesi dizisi 119 bölüm sürdü. Dizide, Pembe, Yunus, Ferhat, Sultan, Cennet Mahallesi Rüstem, komiser ve çocuk oyuncular hiç unutulmadı. Dizinin ilerleyen senelerında bazı usta oyuncular aramızdan ayrıldı elbet. Bu da en üzücü tarafı olmuştur seyirciler için.

Cennet Mahallesi konusu ve yapısı saygınlığı ile Türk toplumunun büyük bir kesimini aynı çatı altında toplamayı başarmış Türk yapımları içinde olmayı başarmıştır. Çekimleri İstanbul Balat’ta yapılan dizinin en ünlü mekanı ise şüphesiz Cennet Mahallesi Pembenin evi olmuştur.

cennet mahallesi pembenin evi

Güldürmeyi beceren, eğlendirmeyi seven, ekranda herhangi bir şiddet barındırmayan sahneleri ile yediden yetmişe herkesin izlediği Cennet Mahallesi dizisi aradan seneler geçmesine rağmen dizideki oyuncuların hayat verdiği karakterler hiç unutulmadı. Bu unutulmaz kuvvetli karakterlerden birisi de şüphesiz Cennet Mahallesi Pembe olmuştur. Cennet Mahallesi Pembe çok özel bir karakter olmuştur. Kızı ile ayrı, gülüşü ve duruşu ile güldüren, hareketleri hal ve tavırları ile büyüleyen bir karakter olmuştur.

Bu karaktere hayat veren isim Melek Baykal Türk dizi ve sinema sektöründe önceden Ferhunde Hanımlar, Hayat Bağları ve daha kuvvetli yapımlarda oynamasına karşın Cennet Mahallesi Pembe rolünden sıyrılamamıştır. Dizinin bitiminin hemen sonrasında Akasya Durağı ve akabinde televizyon ekranlarında gündüz kuşağı programı sunmasına rağmen Melek Baykal Türk seyircisinin hafızasında derin bir iz bırakarak Cennet Mahallesi Pembe olmaya devam etmiştir.

cennet mahallesi pembenin kardeşi

Cennet Mahallesi Pembe kimdir, kaç yaşında, şimdi ne yapıyor, son hali ile ilgili bilgi almak istiyorsanız o zaman Cennet Mahallesi Pembe Melek Baykal kimdir yaşamı ve biyografisi, yer aldığı diziler için tıklayınız.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.