Cengiz Nezir kimdir?, nereli, kaç yaşında?

18.01.2022
494
Cengiz Nezir kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Cengiz Nezir kimdir?, biyografi sitemizde Cengiz Nezir kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Cengiz Nezir kimdir? kaç yaşında?, Cengiz Nezir kimdir? memleketi neresi, Cengiz Nezir kimdir? evi nerede, Cengiz Nezir kimdir? nereli, Cengiz Nezir kimdir? instagram, Cengiz Nezir kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Cengiz Nezir kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Cengiz Nezir
Doğum tarihi: 1957
Doğum yeri: Düzce
Boyu: 1.80 cm
Kilo:  92 kg
Burcu:  Bilinmiyor
Eğitim durumu: Lise
Medeni hali: Bilinmiyor
Meslek: Oyuncu, İşadamı
İnstagram hesabı için tıklayın.

Cengiz Nezir kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Cengiz Nezir kimdir, nereli, kaç yaşında? Cengiz Nezir son hali, evli mi, çocukları, en son Hababam Sınıfı Herkese Merhabalar filminde rol alan Cengiz Nezir öldü mü, şimdi ne yapıyor ve ne iş yapar? Boyu, kilosu ve burcu? İnsatgram hesabı? Kim kimdir bölümümüzde Cengiz Nezir kısaca yaşamı ve biyografi detayları ile ilgili bilgiler sunacağız.

Cengiz Nezir yaşamı ve biyografisi

Cengiz Nezir Türk Sineması Yeşilçam oyuncusudur. 1975 senesinde oynadığı Hababam Sınıfı serilerinde oynadığı Bozum Cahit kişiliği ile bilinmektedir. 1976 senesinde Aile Şerefi sinema filminde Mustafa rolüne hayat veren Cengiz Nezir 2003 senesinde Hababam Sınıfı: Herkese Merhabalar sinema filminde rol aldı. 

Cengiz Nezir 1957 senesinde Düzce’de dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına Düzce’de başladı. Babasının adı Ali Fuat Nezir’dir. Cengiz Nezir’in babası bunun yanı sıra “Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı” sinema filminde Bozum Cahit’in rol icabı babasını oynamıştır. Cengiz Nezir oyunculuk kariyeri 1975 senesinde gazetede yayına giren oyunculuk ilanına başvuru yapması ile başlamıştır. Hababam Sınıfı oyuncuları kadrosuna dahil olmadan önce 1975 yapımı olan “Ah Nerede” sinema filminde “Ömer” rolüne hayat verdi. Bu sinema filmi bunun yanı sıra ilk oyunculuk deneyimini yaptığı yapımdır.

1975 senesinde “Ah Nerede, Bizim Aile, Hababam Sınıfı, Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı ve Aile Şerefi sinema filmlerinde rol aldı.1976 senesinde Hababam Sınıfı Uyanıyor ve 2003 senesinde Hababam Sınıfı: Herkese Merhabalar sinema filminde rol alan isim oldu. Oynadığı filmlerde bazı seslendirmelerini oyuncu Erhan Yazıcıoğlu yapmıştır. 2011 senesinde üzücü bir olay yaşadı ve babası Ali Fuat Nezir Kadıköy’de bulunan evlerinin 4.katının penceresinden aşağıya düşerek yaşamını yitirmiştir. 

Cengiz Nezir Ali Fuat Nezir
Cengiz Nezir babası
Cengiz Nezir gerçek babası

Cengiz Nezir öldü mü, mezarı nerede diye merak edenler için halen yaşamını kaybetmemiştir. Sanatçı Cengiz Nezir kendi şirketini yönetmekte yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir.

Cengiz Nezir dizi ve filmleri

Cengiz Nezir oynadığı filmler, oynadığı sinema filmleri aşağıda bulunmaktadır.

  • Hababam Sınıfı: Herkese Merhabalar (Bozum Cahit) Sinema Filmi 2003
  • Hababam Sınıfı Uyanıyor (Bozum Cahit) Sinema Filmi 1976
  • Aile Şerefi (Mustafa) Sinema Filmi 1976
  • Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı (Bozum Cahit) Sinema Filmi 1975
  • Hababam Sınıfı (Bozum Cahit) Sinema Filmi 1975
  • Bizim Aile (Ferdi) Sinema Filmi 1975
  • Ah Nerede (Ömer) Sinema Filmi 1975

Cengiz Nezir son hali fotoğrafları

Cengiz Nezir son hali
cengiz nezir nereli
cengiz nezir ne iş yapar
cengiz nezir instagram
cengiz nezir boyu
cengiz nezir arka sokaklar
hababam sınıfı merhaba cengiz nezir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.