Cemal Uşşak Kimdir? Biyografi Sayfası

29.10.2021
172
Cemal Uşşak Kimdir? Biyografi Sayfası

Cemal Uşşak Kimdir? Biyografi, bölümünde Cemal Uşşak Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Cemal Uşşak Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Cemal Uşşak Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Cemal Uşşak

Cemal Uşşak, 1953 senesinde Bursa’da dünyaya geldi. İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nden 1977 senesinde mezun oldu. Öğrencilik senelerında amatör olarak gazetecilik yaptı.

Mezun olduktan sonra profesyonel olarak başladığı basın-yayın dünyasında; sanat muhabirliğinden editörlüğe, köşe yazarlığından yöneticiliğe değişik sahalarda görev yaptı.

1979-1980 senelerı içinde TRT Genel Müdürlük Danışmanı olarak çalıştı.

Cemal Uşşak’ın; Köprü, Zafer Dergileri, Yeni Asya, Yeni Nesil ve Zaman gazetesinde yazıları yayınlandı. 1995 yılına kadar Moral FM radyosunda yönetici ve programcı olarak çalıştı.

Moral FM radyosunda yayınlanmakta olan PANORAMA programında Türkiye ve Dünya gündemine ilişkin olan görüşlerini dinleyicilerle paylaşmaktadır.

Cemal Uşşak, 1995 senesinden bu yana Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkan Yardımcısı olarak görev yapmakta ve bunun yanı sıra vakfın Kültürler arası Diyalog Platformu Genel Sekreterliğini yürütmektedir. 2013 senesinde barış süreci kapsamı içinde, İç Anadolu Bölgesinden Akil İnsanlar listesine seçildi.

Cemal Uşşak Kitapları

Kur’an-ı Kerim Türkçe Meali

Başarının Yolları
Fazilet Kervanı
Kütüb-ü Sitte’den Seçme Hadisler
Peygamber Hasreti
Sahabiler Ansiklopedisi 1-2
Yazılası Destanlar
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.