Cemal Akın kimdir, Cemal Akın kaç yaşında?

06.11.2021
403
Cemal Akın kimdir, Cemal Akın kaç yaşında?

Cemal Akın kimdir, biyografi bölümünde Cemal Akın biyografi sayfası ile karşınızdayız. Cemal Akın kaç yaşında?, Cemal Akın memleketi neresi, Cemal Akın facebook, Cemal Akın nereli, Cemal Akın instagram, Cemal Akın ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Cemal Akın kimdir? başlığımızın detayları..

Cemal Akın Kimdir – Cemal Akın Biyografi

Cemal Akın, 1959 senesinde Bartın’da dünyaya geldi. Karaköy İlkokulu ve Bartın Lisesi’nin sonrasında 1982 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 

Askerlik görevinden sonra Bartın’da Elektrik Mühendisi olarak mesleğini sürdürdü. Çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve spor kulüplerinde kurucu ve yönetici olarak yer aldı. 

1991 senesinde il olan Bartın’da görev aldığı Milliyetçi Hareket Partisi’nin, ilk İl Başkanı seçildi. 1991-2002 içinde 11 yıl MHP Bartın İl Başkanlığı görevini sürdürdü. 2003 ve 2006 senelerında yapılan kongrelerde MHP Merkez Yürütme Kurulu’na (MYK) seçildi.  2009 Mart ve ikinci kez 2014 yerel seçimlerinde, Bartın Belediye Başkanı olarak seçilmiştir. Cemal Akın,  2019 Yerel Seçimlerinde eniden  MHP’den Bartın Belediye Başkanı oldu.

 Cemal Akın, evli ve iki çocuk babasıdır.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.