Cem Yılmaz Kimdir Biyografisi ve Hayatı

30.09.2021
173
Cem Yılmaz Kimdir Biyografisi ve Hayatı

Cem Yılmaz Kimdir? Biyografisi ve Hayatı, biyografi bölümünde Cem Yılmaz Kimdir? Biyografisi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. Cem Yılmaz Kimdir? Biyografisi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Cem Yılmaz Kimdir? Biyografisi ve Hayatı – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Cem Yılmaz Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Türkiye’yi gülmekten kırıp geçiren, yaptığı filmlerle de seyirci karşısında büyük başarı yakalayan ünlü komedyen Cem Yılmaz kimdir? Cem Yılmaz nerelidir? Cem Yılmaz kaç yaşındadır? Cem Yılmaz filmleri nelerdir? gibi tüm soruların ayrıntılı yanıtlarını yazımızda bulacaksınız.


Cem Yılmaz Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Cem Yılmaz nerelidir? Cem Yılmaz kaç yaşındadır? Esasen Gürün,Sivaslı olan Cem Yılmaz, 23 Nisan 1973’te, İstanbul’un Kocamustafapaşa semtinde doğmuştur. Anne adı Sabahat, baba adı ise Arif olan ünlü sanatçının Can ve Özge isimlerinde iki kardeşi yer alıyor. Cem Yılmaz, ilkokul eğitimini Mehmet Akif İlkokulu’nda, ortaokul eğitimini Bahçelievler Kazım Karabekir Ortaokulu’nda, lise eğitimini Etiler Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde ve lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yönetimi bölümünde tamamlamıştır. 2001 senesinde, Ankara Mamak Muhabere Bilgi Sistemler Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda 18 ay askerlik yapmıştır.

Üniversite senelerında, karikatüre olan ilgisi ve kabiliyeti aracılığıyla Leman isimli bir mizah dergisinde çalışan Cem Yılmaz, ilk gösterisini de yine aynı senelerda Leman Kültür Merkezi’nde gerçekleştirmiştir. 1995 senesinin Aralık ayında Beşiktaş Kültür Merkezi’nde sahne almaya başlayan sanatçı, 2001 yılı sonlarına kadar 1200’ün üzerinde gösteriye çıkmıştır. Gösterileri, 2000 senesinde Star TV aracılığıyla “Gösteri” adıyla yayınlanmaya başlamıştır. İlk sinema deneyimini, 1998’de Türkiye ve Avrupa’da bi hayli ses getiren, Mazhar Alanson’la başrolünü paylaşımı yaptığı “Her Şey Güzel Olacak” filminde yaşamıştır. Birçok markanın reklam filminde de oynayan ünlü komedyenin olduğu her proje geniş yankı uyandırmıştır. Senarist ve oyuncu olarak bir çok çalışmada bulunan Cem Yılmaz, 2007 senesinde kurduğu “CMYLMZ Fikir Sanat” şirketiyle yönetmen ve yapımcı olarak da çalışmalarını sürdürmektedir.

Cem Yılmaz 10 Mart 2012 tarihinde, sinema ve televizyon oyuncusu olan Ahu Yağtu ile evlenmiştir. Bu evlilikten, 2 Ağustos 2012 tarihinde “Kemal” isimli bir oğlu olmuştur. Pera Palas Otel’de evlenen ünlü çift, 24 Aralık 2013 tarihinde tek celsede boşanmıştır.


Cem Yılmaz’ın Yer Aldığı Yapımlar

Cem Yılmaz kimdir? Cem Yılmaz geçmişten günümüze kadar Türkiye’nin bunun yanında, Avrupa ve Amerika’da 4000’den fazla kez sahneye çıkmıştır. Çok sayıda filmi, dizileri ve gösterileri olan ünlü komedyenin 1998 senesinde yayına giren, Leman Dergisi’nde paylaşımı yaptığı çalışmalarını topladığı “Karikatürler” isimli bir de kitabı mevcuttur. Temelde komedyen olarak ün yapan Cem Yılmaz yönetmen, senarist, yapımcı, seslendirme sanatçısı ve oyuncu olarak da çok sayıda çalışmada yer almıştır.

Oyuncu olarak bir dönemin en fazla ses getiren yapımlarından olan Bir Demet Tiyatro’da Bahadır kişiliğine hayat vermiştir. İlk sinema filmi olan 1998 yapımı Her Şey Çok Güzel Olacak filmi 1 milyon 800 bin kişi aracılığıyla izlenmiştir. Bunların dışında Vizontele, G.O.R.A. , Organize İşler, Hokkabaz, A.R.O.G. ,Yahşi Batı, Av Mevsimi, Yahşi Çin, Pek Yakında, Son Umut, Ali Baba ve 7 Cüceler, Deli Aşk, Arif V 2016 filmleriyle yalnızca Türkiye’de değil Avrupa’da da geniş yankı uyandırmıştır. Bu filmlerden Her Şey Çok Güzel Olacak, G.O.R.A. , Hokkabaz, A.R.O.G. , Yahşi Batı, CM101MMXI Fundamentals, Pek Yakında, Ali Baba ve 7 Cüceler, Arif V 2016 filmlerinin senaristliğini kendisi üstlenmiştir.

Pek Yakında, Ali Baba ve 7 Cüceler, Arif V 2016, Hokkabaz, A.R.O.G. filmlerinin yönetmenliğini de üstlenen ünlü sanatçı Yahşi Batı, Pek Yakında, Arif V 2016, Ali Baba ve 7 Cüceler, A.R.O.G. filmlerinin yapımcısıdır. Sanatçı son dönemlerin en fazla konuşulan televizyon yapımlarından olan Fi dizisinde de konuk oyuncu olarak yer almıştır. Birçok animasyon filmine de sesiyle hayat veren Cem Yılmaz, Hayvanlar Şehri Zootropolis, Arabalar 2 ve Arı filmlerinde seslendirmeler yapmıştır.


Cem Yılmaz Ödülleri

Cem Yılmaz kariyeri boyunca birden fazla ödül almıştır ve şimdilerde de başarılarını sürdürmektedir. Cem Yılmaz 2006 Yılı 11.Sadri Alışık Ödülleri’nde en iyi yardımcı erkek oyuncu, 2007 yılı 12.Sadri Alışık Ödülleri ve 2011 yılı 4.Yeşilcam Ödülleri’nde en iyi erkek oyuncu, 2016 yılı 21.Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Ödülleri’nde sinema komedi dalında en iyi erkek oyuncu kategorilerinde ödüle layık görülmüştür.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.