Cem Yiğit Üzümoğlu kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
365
Cem Yiğit Üzümoğlu kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Cem Yiğit Üzümoğlu kimdir?, biyografi sitemizde Cem Yiğit Üzümoğlu kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Cem Yiğit Üzümoğlu kimdir? kaç yaşında?, Cem Yiğit Üzümoğlu kimdir? memleketi neresi, Cem Yiğit Üzümoğlu kimdir? evi nerede, Cem Yiğit Üzümoğlu kimdir? nereli, Cem Yiğit Üzümoğlu kimdir? instagram, Cem Yiğit Üzümoğlu kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Cem Yiğit Üzümoğlu kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Cem Yiğit Üzümoğlu
Doğum tarihi: 1 Mart 1994
Doğum yeri:  İstanbul
Boy: 1.78 cm
Kilo: 72 kg
Burcu: Koç
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Oyuncu, Tiyatrocu
İnstagram hesabı için tıklayın

Cem Yiğit Üzümoğlu nereli? Kaç yaşında?

Cem Yiğit Üzümoğlu boyu, nereli, yaş, tiyatro, dizileri, sevgilisi? Cem Yiğit Üzümoğlu Hakan: Muhafız, Rise of Empires: Ottoman dışında oynadığı dizler hangileri? Kısa olarak yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Cem Yiğit Üzümoğlu yaşamı ve biyografisi

Cem Yiğit Üzümoğlu 1994 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. İlk olarak Adı Efsane dizisiyle ekran önüne çıkan Cem Yiğit Üzümoğlu, Rise of Empires: Ottoman belgesel dizisinde Fatih Sultan Mehmet’i canlandırdr. Netflix’in yeni dizisi Rise of Empires: Ottoman’da Fatih Sultan Mehmet karakteri ile

Cem Yiğit Üzümoğlu 11 Kasım 1994 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Liseyi bitirdi ve üniversite eğitim hayatına Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü’nde sürdü. Daha sonra yurtdışı seyahatlerine başladı. Hindistan ve Polonya’da fiziksel tiyatro ve modern dans üzerine eğitimler aldı.

Cem Yiğit Üzümoğlu oyuculuk kariyerine ilk kez 2017 senesinde “Adı Efsane” dizisinde “Hakan” kişiliğine hayat ererek adım attı.  Aynı yıl 2017 21. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde “Yılın En Başarılı Genç Kuşak Sanatçısı” ödülüne layık görülen isim oldu. 2018 senesinde Netflix’in ilk Türk dizisi olan “The Protector/Hakan: Muhafiz” dizisinde “Emir” kişiliği ile yer aldı.

2020 senesinde Netflix projesi olan “Rise of Empires: Ottoman” dizisinde “Fatih Sultan Mehmet’i” canlandıran isim oldu. Cem Yiğit Üzümoğlu şimdilerde yaşamını İstanbul’da sürdürmekte bekar ve sevgilisi yoktur.

Cem Yiğit Üzümoğlu ödülleri

  • 2017 – 21. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri “Yılın En Başarılı Genç Kuşak Sanatçısı”

Cem Yiğit Üzümoğlu tiyatro oyunları

  • 2016 – Troas : Dimitris Dimitriadis – Teatr Andra

Cem Yiğit Üzümoğlu dizi ve filmleri

Cem Yiğit Üzümoğlu dizileri ve filmleri aşağıda bulunmaktadır.

  • 2019 – Ottoman Rising (Fatih Sultan Mehmed) (TV Dizisi)
  • 2018 – Hakan: Muhafiz (Emir)(TV Dizisi)
  • 2017 – Adı Efsane (Hakan)(TV Dizisi)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.