Cem Gürdap kimdir?, nereli, kaç yaşında?

18.01.2022
829
Cem Gürdap kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Cem Gürdap kimdir?, biyografi sitemizde Cem Gürdap kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Cem Gürdap kimdir? kaç yaşında?, Cem Gürdap kimdir? memleketi neresi, Cem Gürdap kimdir? evi nerede, Cem Gürdap kimdir? nereli, Cem Gürdap kimdir? instagram, Cem Gürdap kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Cem Gürdap kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Aziz Cem Gürdap
Doğum tarihi: 21/12/1957
Doğum yeri: Kocaeli
Ölüm tarihi: 11/09/2007
Boyu: Bilinmiyor
Kilo: Bilinmiyor
Burcu: Yay
Eğitim durumu: Lise
Meslek:  Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın.

Cem Gürdap kimdir? (Tulum Hayri ) Kaç yaşında öldü? Neden öldü?

Cem Gürdap kim, nereli, kaç yaşında öldü, mezarı nerede, ölüm nedeni, son hali, seslendirme kime ait, filmleri ve yer aldığı diziler, Hababam Sınıfı oyuncularından Tulum Hayri kimdir, ölüm tarihi kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak. Hababam Sınıfı’ının Tulum Hayri’si ile yaşamımıza giren Türk sinema oyuncusu Cem Gürdap hayat hikayesi sizlerle.

Cem Gürdap yaşamı ve biyografisi

Cem Gürdap veya rolü ile özdeşleşen adıyla Tulum Hayri Türk Yeşilçam Sinema oyuncusu ve dizi oyuncusudur. 1975 senesinde Rıfat Ilgaz’ın kaleme aldığı Hababam Sınıfı isimli eserinden bir araya getirilen Hababam Sınıfı film serilerinde oynadığı Tulum Hayri rolü ile tanındı. 

Cem Gürdap 21 Aralık 1955 senesinde Kocaeli’de dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına burada başladı. İlk orta ve lise öğreniminin sonrasında tiyatro oyunlarında amatör olarak oynamaya başladı. 1970’li senelerda çeşitli gazete ve dergilerin paylaşımı yaptığı oyunculuk ilanlarına başvurdu.

Oyunculuk kariyerine 1975 senesinde ilk kez “Sınıfta Şenlik Var “ adlı sinema filmi ile başladı. Asıl ve en büyük çıkışını 1975 senesinde “Hababam Sınıfı” adlı sinema filmi ile yaptı. Bu filmde oynadığı “Tulum Hayri” rolü ile Türk seyircisinin hafızasına kazındı. 1975 senesinden bu yana Hababam Sınıfı film serilerinin 4’ünde rol aldı. Canlandırdığı filmlerde seslendirmesini usta oyuncu Şener Şen yaptı.

1977 senesinden sonra Yeşilçam Sineması’nın popülerliğini yitirmesi ile senelerca ekranlardan uzak kaldı. Bu sıralarda eşi Beyhan Gürdap evlendi. Bu evliliklerinden 7 çocuk sahibi oldular.

1990’lı senelerda iş bulamadığı için benzin istasyonunda pompa görevlisi olarak çalıştı. 2003 senesinde “Hababam Sınıfı: Herkese Merhabalar” sinema filmi ile uzun bir aradan sonra ekranlara geri döndü. Lakin bu rol uzun soluklu olmadı. 2007 senesinde “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisinde 9 bölüm oyunculuk yaptı. Bu dizi oyunculuğu 1975 senesinde başladığı oyunculuk kariyerinin son filmi oldu.

Oyuncu Cem Gürdap 11 Eylül 2007 senesinde İstanbul Kurtköy, Pendik’te evinde kalp krizi geçirerek hayata veda etti. Oyuncunun cenazesi Kurtköy Yeni Şeyhli Mezarlığı’nda toprağa verilirken Yeşilçam Sineması ve yeni dönem Türk dizi ve sinema sektöründen hemen hemen hiç kimse katılmadı.

Cem Gürdap dizi ve filmleri

Cem Gürdap yer aldığı diziler oynadığı sinema filmleri aşağıda güncel olarak listelenmektedir.

  • Kurtlar Vadisi Pusu – TV Dizisi 2007
  • Hababam Sınıfı: Herkese Merhabalar Sinema Filmi 2003
  • Hababam Sınıfı Tatilde Sinema Filmi 1977
  • Hababam Sınıfı Uyanıyor Sinema Filmi 1976
  • Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı Sinema Filmi 1975
  • Hababam Sınıfı Sinema Filmi 1975
  • Sınıfta Şenlik Var Sinema Filmi 1975

Cem Gürdap Tulum Hayri fotoğrafları

cem gürdap oynadığı diziler
tulum hayri ölüm tarihi
Tulum hayri karısı ve çocukları
tulum hayri hababam sınıfı
cem gürdap son hali
cem gürdap ölüm nedeni
cem gürdap neden öldü
cem gürdap kaç yaşında öldü
cem gürdap filmleri
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.