Cem Gürdap Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

26.10.2021
153
Cem Gürdap Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Cem Gürdap Kimdir? Biyografisi, bölümünde Cem Gürdap Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Cem Gürdap Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Cem Gürdap Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Tulum Hayri

Cem Gürdap, 1955 senesinde Kocaeli’de dünyaya geldi. 1975-1977 senelerı içinde Rıfat Ilgaz’ın eserinden bir araya getirilen Hababam Sınıfı filmlerinde oynadığı ”Tulum Hayri” kişiliği ile tanındı. Bu seri dışında herhangi bir film ve dizi de oynamamıştır.

Cem Gürdap, Hababam Sınıfı serisinin bir filminde edebiyat hocası Zühtü Hoca’nın dile getirdiği “Tiz-i reftar olanın payine dağmen dolaşır” mısrasını Tulum Hayri’yi kaldırarak tekrar et dediğinde oda şu cevabı vermiştir, “Teyzesi defterdar olan faytonla damda dolaşır.”

Cem Gürdap, 2003 senesinde Kartal Tibet’in yönettiği ve 1970’lerin Hababam Sınıfı’nın uyarlaması olarak çekilen Hababam Sınıfı Herkese Merhabalar adlı filmde de rol aldı. Bu filmde eski seriden de Halit Akçatepe, Tuncay Akça ve Ahmet Arıman’da rol aldılar.

Cem Gürdap, 11 Eylül 2007 tarihinde Kurtköy / Pendik’teki evinde kalp krizinden dolayı vafat etti. Cenazesi Kurtköy Yeni Şeyhli Mezarlığı’na toprağa verildi.2003 Hababam Sınıfı: Herkese Merhabalar
1977 Hababam Sınıfı Tatilde
1976 Hababam Sınıfı Uyanıyor
1975 Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı
1975 Hababam Sınıfı
1975 Sınıfta Şenlik Var
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.