Celal Çapa Kimdir Biyografi ve Hayatı

30.09.2021
278
Celal Çapa Kimdir Biyografi ve Hayatı

Celal Çapa Kimdir? Biyografi ve Hayatı, biyografi bölümünde Celal Çapa Kimdir? Biyografi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. Celal Çapa Kimdir? Biyografi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Celal Çapa Kimdir? Biyografi ve Hayatı – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Celal Çapa Kimdir-Biyografi ve Hayatı
Celal Çapa Kimdir-Biyografi ve Hayatı

İş adamı olan Celal Çapa kimdir? Celal Çapa, 1954 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babası Çapamarka’nın sahibi olan Bedii Çapa’dır. Annesi ile babasının ayrılmasından sonra Gürnar Çapa Uğurlu ile bir evlilik yapmıştır. İzzet Çapa adında bir kardeşi mevcuttur.

İlk, orta ve lise öğrenimini Galatasaray Lisesi’nde tamamlamıştır. Lise son sınıfa geldiğinde Tarhan Koleji’ne geçiş yapmıştır. Ardından mezun olmuştur. Celal Çapa; liseyi bitirdiktan sonra Fransa’ya okumak için gitmiştir. Celal Çapa, siyasal bilgiler okurken sonradan karar değiştirip, Paris’te bulunan bir gazetecilik okuluna yazılmıştır. Lakin burayı da kazanamamıştır.

Celal Çapa, İzmir’de bulunan bir üniversitenin gazetecilik bölümünü elde etmiştir. Ardından Boğaziçi Üniversitesi’ne geçiş yapmış ve mezun olmuştur. Abisi olan Ahmet Çapa ise yurt dışında okuduktan sonra kulüp açmıştır. Celal Çapa da bu kulüpte öncedenleri DJ olarak abisi ile birlikte çalışmıştır. Ardından Celal Çapa kendi işini kurmuştur.

İstanbul’da eğlence sektöründe bir çok işletme açıp kapatan Celal Çapa, 1980 senesinde Şebnem Çapa ile evlenmiştir. Bu evlilikten Emre adından bir oğlu, Ceylan adında da bir kızı bulunmaktadır.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.