Cavit Murtezaoğlu kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
156
Cavit Murtezaoğlu kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Cavit Murtezaoğlu kimdir?, biyografi sitemizde Cavit Murtezaoğlu kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Cavit Murtezaoğlu kimdir? kaç yaşında?, Cavit Murtezaoğlu kimdir? memleketi neresi, Cavit Murtezaoğlu kimdir? evi nerede, Cavit Murtezaoğlu kimdir? nereli, Cavit Murtezaoğlu kimdir? instagram, Cavit Murtezaoğlu kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Cavit Murtezaoğlu kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Cavit Murtezaoğlu
Doğum tarihi: 1962
Doğum yeri: İran
Ölüm tarihi: 06 Ağustos 2020
Boyu: Bilinmiyor
Kilo: Bilinmiyor
Burcu: Bilinmiyor
Eğitim durumu: Üniversite
Meslek: Müzisyen, Şarkıcı
İnstagram hesabı için tıklayın

Cavit Murtezaoğlu nereli? Kaç yaşında?

Cavit Murtezaoğlu kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu? Cavit Murtezaoğlu evli mi, kiminle evlendi, eşi, çocukları var mı? Cavit Murtezaoğlu ölüm nedeni? Cavit Murtezaoğlu corona nedeni ile vefat etti. Cavit Murtezaoğlu kaç yaşında öldü? Cavit Murtezaoğlu vikipedi bilgileri? Cavit Murtezaoğlu müzik kariyeri, ile ilgili araştırılanler, kısaca yaşamı ve biyografisi kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Cavit Murtezaoğlu yaşamı ve biyografisi

Cavit Murtezaoğlu İran asıllı ses sanatçısıdır. Türkiye ve dünya çapında müzik çalışmaları ile tanınmaktadır.

Cavit Murtezaoğlu corona

Cavit Murtezaoğlu 1962 senesinde İran Tebriz’e bağlı Serandib Köyü’nde dünyaya gözlerini açtı. Henüz çocuk yaşlarda ailesinin de desteği ile sanatla iç içe büyüdü. Eğitim yaşamına İran’da başlayan Cavit Murtezaoğlu 1982 senesinde kalıp ve makine fabrikasında çalışmaya başladı. Ardından kendi atölyesini kurdu. Müzikle ilgilenmesi yasak olduğu için mesleğine ağırlık vermeye başladı.

Cavit Murtezaoğlu 1990 senesinde San Murtezaoğlu ile evlendi. Bu evliliklerinden Bayrek adında bir çocukları dünyaya gözlerini açtı. 1993 senesinde Azerbaycan’a taşındı ve sanat yaşamına burada devam etmeye başladı. Türkiye’de de bir çok konser düzenleyen Cavit Murtezaoğlu ‘Caz-makam’ olarak adlandırdığı müziği dünyaya duyuran isim oldu. ‘Senli Günler’ ve ‘Susmam’ adlı iki albümü bulunan Cavit Murtezaoğlu bunun yanı sıra 5 kitap kaleme aldı.

Ünlü sanatçı Cavit Murtezaoğlu Ağustos 2020 tarihinde corona virüsü sebebiyle yaşamını yitirdi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.