Cangül Kanat kimdir, nereli, kaç yaşında?

13.01.2022
895
Cangül Kanat kimdir, nereli, kaç yaşında?

Cangül Kanat Kimdir, biyografi sitemizde Cangül Kanat ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Cangül Kanat kaç yaşında?, Cangül Kanat memleketi neresi, Cangül Kanat evi nerede, Cangül Kanat nereli, Cangül Kanat instagram, Cangül Kanat ile alakalı her detay yazımızda..

Cangül Kanat Biyografi

Cangül Kanat kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Cangül Kanat evli mi, kiminle evli, eşi, sevgilisi kimdir? Cangül Kanat Neçedir Ağlarsın, Medet Ya Ali, Ötme Bülbül ve diğer türküleri ile dinleyen herkesi mest etti. Cangül Kanat düğün ve çeşitli organizasyonlarda yer alıyor mu? Cangül Kanat estetik oldu mu? Burnu estetik mi? Cangül Kanat yaşamı, vikipedi ve biyografi detayları.

Cangül Kanat boy kilo yaş hayatı, biyografi ve vikipedi bilgileri

Türk Halk Müziği ses ve saz sanatçısı Cangül Kanat 26 Şubat 1992 tarihinde Fransa Paris şehrinde dünyaya gözlerini açtı. Memleketi aslen Kahramanmaraş Pazarcık’tır.  Eğitim yaşamına Paris’e başladı. Muhasebe Bölümünden mezun oldu.

Müzik kariyerini 2003 senesinde halen 11 yaşındayken inşa etmeye başladı. Bağalıma eğitimini Mahmut Demir Saz Kursu bünyesinde aldı. Ardından Türk Halk Müziğinin duayen isimlerinden ve en kıymetli ustalarından Erol Parlak, Özgür Yağan, Özcan Dursun ve Talip Özkan’dan özel dersler aldı.

2007 senesinde TRT’ni gerçekleştirdiği “Sen Türkünü Söyle” müsabakasında üçüncü olması ile yaşamı bir anda değişmeye başladı. 2008 senesinde kariyerine yön veren Yol TV aracılığıyla tertip edilen Türkü Aşkına adlı ses müsabakasında Paris’te ilk ön elemelerden geçerek üçüncü oldu. Ardından Almanya’da yarışmaya katılmaya hak kazanan yarışmacılar içinde yer aldı.

2012 senesinde mezun olduktan sonra Türkiye İstanbul’a döndü ve ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı Erdal Erzincan Müzik Kursu’nda bağlama eğitimi aldı.

2013 senesinde müzik eğitimini bitirdiktan sonra Fransa Paris’e yerleşti. Günümüzde Paris’te bağlama eğitimi veren Türk Halk Müziği ses ve saz sanatçısı Cangül Kanat 2016 senesinde Eléonore Fourniau, Petra Nachtmanova ve Gülay Hacer Toruk ile “Telli Turnalar” grubunu oluşturdu.

Medya ve basında Türkiye, Fas, Alman, Fransız, Hint, İngiliz basınında müzik çalışmaları ile gündeme gelen Halk Müziği Sanatçısı Cangül Kanat Anadolu müziğinin geniş kitlelere yayılması ve tanınması yönünden konserler vermektedir.

Halk Müziği Sanatçısı Cangül Kanat eşi, sevgilisi, estetik olup olmadığı, evli olup olmadığı, boyu, kilosu gibi bilgiler güncellenecektir. Cangül Kanat burcu Balık’tır. İnstagram hesabı için tıklayınız.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.