Canan Ergüder kimdir? kimdir, nereli, kaç yaşında?

15.01.2022
99
Canan Ergüder kimdir? kimdir, nereli, kaç yaşında?

Canan Ergüder kimdir? Kimdir, biyografi sitemizde Canan Ergüder kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Canan Ergüder kimdir? kaç yaşında?, Canan Ergüder kimdir? memleketi neresi, Canan Ergüder kimdir? evi nerede, Canan Ergüder kimdir? nereli, Canan Ergüder kimdir? instagram, Canan Ergüder kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Canan Ergüder kimdir? Biyografi

Canan Ergüder nereli? Kaç yaşında?

Canan Ergüder kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Canan Ergüder yer aldığı diziler? Canan Ergüder eşi? Canan Ergüder Binbir Gece dışında hangi dizilerde rol aldı? Hakkında araştırılanler, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Canan Ergüder yaşamı ve biyografisi

Canan Ergüder 15 Temmuz 1977 senesinde İstanbul’da doğmuştur. Canan Ergüder babası Siyasi bilimler proseförü ve eski Boğaziçi Üniversite rektörlerindendir. Küçüklüğünde bale eğitimi almıştır. İlkokul yaşamını Şişli Terakki de okudu babasının işi üzerine birkaç sene okul yaşamında değişiklik yapmışlardır. Lise yaşamını İstanbul da okumuştur. Üsküdar Amerikan Lisesi mezunudur. Üniversite yaşamına İstanbul Üniversitesinde İngiliz Dili ve Edebiyat bölümünde sürdürmektedu. 1 sene okuduktan sonra Amerika da Lancaster’dakiFranklin and Marshall College’da 4 yıl boyunca Sosyolji ve Tiyatro bölümünü okumuştur. New York Actors Studio Drama School’da oyunculuk üzerine yüksek lisansını bitirdi. Lamda Shakespeare  katıldı bu sırada 2003 senesinde Actors Studio’nun hayat boyu kullanıcı hesabıni elde etmiştir. 2005 senesinde yakın arkadaşı ile evlenmiştir. Tiyatro oyunlarında ve filmlerde oynamıştır.

Canan Ergüder kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu

2007 senesinde En kaliteli Kadın oyuncu ödülünü  International Hoboken Film Festival’inde “Shooting Johnson Roebling” elde etmiştir. 2006 senesinde “Bıçak Sırtı” dizisine çağırılmıştır. İlk kez bu dizi oynamıştır. Dizi kariyeri bu şeklide başlamıştır. Kısa bir süre sonra eşinden ayrılmıştır.  2009 senesinde Yılın En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncusu “Bayrak”oyunuyla elde etmiştir. “Binbir Gece, Behzat Ç bir Ankara Polisiye, Güllerin Savaşı” dizilerinde oynamaktadır. En son da “Menajerimi Ara” başarılı, kuvvetli bi hayli beğeni alan bir “Feris” kişiliği ile menajeri canlandırmaktadır. Güllerin Savaşı dizisinde kendisi gibi oyuncu “Kenan Ece” ile tanışıp 2017 senesinde evlenmiştir. Çiftin bir tane de çocukları mevcuttur.

Canan Ergüder diziler ve filmleri

 • 2020 – Menajerimi Ara
 • 2015 – Dar Elbise
 • 2014 – Son Umut
 • 2014 – Güllerin Savaşı
 • 2013 – Galip Derviş
 • 2012 – Atlılar
 • 2011 – Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm
 • 2011 – Babam İçin
 • 2010 – 2011 – Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi
 • 2007 – 2008 – Binbir Gece
 • 2007 – Bıçak Sırtı
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.