Can Yaman kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
152
Can Yaman kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Can Yaman kimdir?, biyografi sitemizde Can Yaman kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Can Yaman kimdir? kaç yaşında?, Can Yaman kimdir? memleketi neresi, Can Yaman kimdir? evi nerede, Can Yaman kimdir? nereli, Can Yaman kimdir? instagram, Can Yaman kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Can Yaman kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Can Yaman
Doğum tarihi: 8 Kasım 1989
Doğum yeri: İstanbul
Boy: 1.83 cm
Kilo: 77 kg
Burcu: Akrep
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Avukat, Basketbolcu, Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın

Can Yaman nereli? Kaç yaşında?

Can Yaman kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu? Can Yaman sevgilisi kim? Can Yaman estetiksiz hali? Oynadığı diziler, yeni dizisi? Babası, annesi, ailesi kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Can Yaman yaşamı ve biyografisi

Can Yaman Türk dizi, sinema ve reklam oyuncusudur. 2014 senesinde başladığı oyunculuk kariyerinde en büyük çıkışını Erkenci Kuş dizisinde yaptı ve tüm dünya çapında tanınmaya başladı.

Can Yaman estetiksiz hali

Can Yaman 8 Kasım 1989 senesinde ailenin tek çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Can Yaman babası Güven Yaman ve annesi ise Güven Yaman’dır. Can Yaman aslen Yugoslavya göçmenidir. Futbolcu ve teknik direktör Fuat Yaman’ın yeğenidir. Eğitim yaşamına İstanbul’da Bilfen Koleji’nde başlayan Can Yaman 5 yaşına bastığında anne ve babası ayrıldı. Lise eğitimini Amerika Ohio’da tamamlayan Can yaman üniversite eğitim hayatına Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde sürdü. Ardından  Washington’da hukuk dersleri aldı. Daha sonra pricewaterhouse Coopers adlı şirkette 6 ay avukatlık yaptı.

Can Yaman kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu

Yakın çevresinin ısrarları ile hobi amaçlı olarak Cüneyt Sayıl’dan oyunculuk dersleri alan Can Yaman oyunculuk kariyerine 2014 senesinde Gönül İşleri dizisinde “Bedri” rolü ile adım attı. 2015 senesinde “İnadına Aşk” dizisinde “Yalın Aras” karakterini oynadı. Aradan geçen bir yılın sonrasında bu kez 2016 yapımı “Hangimiz Sevmedik” dizisinde “Tarık” rolü ile ekranlarda yer aldı. 2017 senesinde “Dolunay” dizisinde “Ferit” rolü ile takipçilerinin karşısına geçti. En büyük çıkışını 2018 senesinde “Erkenci Kuş” dizisinde oynadığı “Can Divit” rolü ile yaptı ve tüm dünya çapında tanınmaya başladı. Daha sonra 2019 senesinde TEB banka reklamında rol aldı. Birçok hazır giyim şifrketinın reklam yüzü oldu. Can Yaman 2020 senesinde yeni dizisi “Bay Yanlış” dizi filminde “Özgür Atasoy” rolüne hayat veren isim oldu.

Can Yaman sevgilisi

Can Yaman 2019 Arap dünyasının başarılı isimlerinin ödüllendirdiği “Murex D’or” merasiminde Beyrut’ta “En İyi Erkek Oyuncu” ödüllerine layık görüldü.

Magazin dünyasında sevgilileri ile de gündeme gelen Can Yaman sevgilileri içinde oyuncu Açelya Topaloğlu,Bestemsu Özdemir, Rabia Yaman, Elif Tutarkaban ve Demet Özdemir isimleri yer almıştır. Can Yaman magazin dünyasında bir dönem Kıvanç Tatlıtuğile polemiklerle ve yurt dışında katıldığı şov programında tutum ve davranışları ile eleştirilere maruz kaldı. Can Yaman oyunculuk ve avukat mesleğinin dışında lisanslı basketbolcudur. Can Yaman bekar olup şimdilerde yaşamını İstanbul’da sürdürmemektedir. Henüz beyazperde de yayınlanmış bir sinema filmi yoktur.

Can Yaman dizileri ve filmleri

Can Yaman hangi dizilerde oynadı? Oynadığı diziler, reklam filmleri ve yeni dizisi aşağıda bulunmaktadır.

  • 2020 Bay Yanlış (Özgür Atasoy) TV Dizisi
  • 2018 Erkenci Kuş (Can Divit) TV Dizisi
  • 2017 Dolunay (Ferit) TV Dizisi
  • 2016 Hangimiz Sevmedk (Tarık) TV Dizisi
  • 2015 İnadına Aşk (Yalın Aras) TV Dizisi
  • 2014 Gönül İşleri (Bedri) TV Dizisi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.