Çağlar Demirkapı kimdir, Çağlar Demirkapı kaç yaşında?

07.11.2021
462
Çağlar Demirkapı kimdir, Çağlar Demirkapı kaç yaşında?

Çağlar Demirkapı kimdir, biyografi bölümünde Çağlar Demirkapı biyografi sayfası ile karşınızdayız. Çağlar Demirkapı kaç yaşında?, Çağlar Demirkapı memleketi neresi, Çağlar Demirkapı facebook, Çağlar Demirkapı nereli, Çağlar Demirkapı instagram, Çağlar Demirkapı ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Çağlar Demirkapı kimdir? başlığımızın detayları..

Çağlar Demirkapı Kimdir – Çağlar Demirkapı Biyografi

 1968 İzmir’de doğumlu Çağlar Demirkapı, İzmir Saint Joseph Fransız Koleji’nde eğitimini bitirdi. Üniversiteyi  İzmir 9 Eylül Üniversitesi’nde, yüksek lisans için ABD Florida Atlantic Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünde yaptı. Mesleğine dünyanın farklı ülkelerinde su sıkıntısı çeken bölgelerde temiz suya ulaşım için birden fazla çalışmada bulunan isim oldu.

Türkiye’de ve dünya çapında tanınmasına olanak sağlayan program 2019 senesinde TRT Belgesel ekranlarında yayına giren “Su Savaşları” adlı program oldu. Çağlar Demirkapı TRT ekranlarında Hakan Girginer ile birlikte hazırlayıp sundukları televizyon programı aracılığıyla kısa bir süre içinde çok bir hayli önemli hedef kitlesine sahip oldu.

Çağlar Demirkapı, Hakan Girginer ile birlikte TRT’de ekranlara gelen  “Su Savaşları” belgeselinde dünyanın farklı kesimlerinde su sorunu yaşayan bireylerin ilk kez suyla buluşama hikayelerini konu alarak bunu profesyonel bir biçimde ekranlara taşıdı.

Böylelikle “Su Savaşları” Belgeseli Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği’nin (RTGD) Geleneksel “Medya Oscarları Ödülleri’nde “En İyi Belgesel” ödülüne layık görüldü. 2019 senesinde Medya Oscarları Ödülleri merasiminde Çağlar Demirkapı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden ödülünü alan isim olmayı başarmıştır.

Çağlar Demirkapı evli ve 2 kız çocuğu babasıdır. Günümüzde hem Türkiye hem de yurtdışında çalışmalarını sürdürmektedir.

Çağlar Demirkapı TV programları aşağıda bulunmaktadır.

    2019 Su Savaşları TRT Belgesel – Belgesel Kuşağı

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.