Çağatay Akman Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

18.01.2022
524
Çağatay Akman Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Çağatay Akman Kimdir?, biyografi sitemizde Çağatay Akman Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Çağatay Akman Kimdir? kaç yaşında?, Çağatay Akman Kimdir? memleketi neresi, Çağatay Akman Kimdir? evi nerede, Çağatay Akman Kimdir? nereli, Çağatay Akman Kimdir? instagram, Çağatay Akman Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Çağatay Akman Kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Çağatay Akman
Doğum tarihi: 31/07/1998 (21 yaşında)
Doğum yeri:  Çankırı
Boyu: 1.78 cm
Kilo: 65 kg
Burcu: Aslan
Eğitim durumu: Üniversite, Lisans
Medeni hali: Bekar
Meslek: Şarkıcı
İnstagram hesabı için tıklayın.

Çağatay Akman kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Çağatay Akman kimdir? Çağatay Akman “Çek Silahını Daya Göğsüme” şarkısı ile bir hayli önemli çıkış daha yakaladı. Daha önce Youtube üzerinden “Gece Gölgenin Rahatına Bak” şarkısını seslendirerek milyonlarca insana ulaştı. Çağatay Akman “Bizim Hikaye” dizisinin müziğini de yapmıştır.  En son kitabı “Nasıl Çağatay Akman Oldum” ile gündeme gelen ve tepki çeken Çağatay Akman yaşamı ve biyografisi kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Çağatay Akman yaşamı ve biyografisi

31 Temmuz 1998 senesinde Çankırı Korgun, Kesecik Köyü’nde doğan Çağatay Akman youtube üzerinden paylaşımı yaptığı  “Gece Gölgenin Rahatına Bak” şarkısı ile 243 milyon kişi aracılığıyla izlenmesi ile müzik kariyerine adım atmış oldu. Eğitim yaşamına Çankırı’da başlayan sanatçı 13 yaşında gitar kursu almaya başladı. Babası derici olan Çağatay Akman ilk coverlarını ve şarkılarını Scorp üzerinden yayınlamıştır. Aslını söylemek gerekirse genç sanatçının müzik kariyeri gittiği kursta bir kızdan hoşlanması ile başlar. Platonik aşk çeşitli nedenlerle orada son bitse de Çağatay Akman Gitar kursuna ödediği para boşa gitmesin diye devam eder. Böylelikle müzik kariyeri başlar. Müziklerinde ve bestelerinde anlam karmaşaları olsa da milyonların gönlüne taht kurmayı başarmıştır. Bir dönem şarkılarının İsrail müziklerinden alıntı olduğu öne sürülmüştür. Lakin gerçek sonradan anlaşılmıştır. “Sensin Benim En Derin Kuyum” ile Youtube üzerinden 75 milyon izlenen şarkı ile müzik kariyerini sürdürmeye sürdü. 2017 senesinde “Bizim Hikaye” adlı şarkısını paylaşımı yaptı. Bu şarkı bunun yanı sıra “Bizim Hikaye” dizisinin film müziği oldu. 2019 senesinde “Özgür Dünya” filminin müziğini de yaptı. Günümüzde yaşantısını İstanbul’da ilerleten Çağatay Akman dizi ve film müzikleri yapmakta ve bunun yanı sıra televizyon kanallarında jüri olarak da bulunmaktadır. Çağatay Akman 2019 senesinde “Benimle Söyle” müzik yarışmasının jürisi olmuştur.

Çağatay Akman Cennet Mahallesi bilmecesi

Şarkıcı Çağatay Akman bir dönem Cennet Mahallesi dizisinde Aliş kişiliğine hayat verdi şeklinde söylemlerle gündeme gelmiştir. Çağatay Akman Cennet Mahallesi dizisinde çocuk karakterlerden birini oynadığı yönünde gündem oluşturulmuştur. Bu söylemlerin tüm detayları için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca Çağatay Akman sevgilisi 2017 senesinde Aleyna Tilki ile anılmıştır.

Çağatay Akman kitapları

Çağatay Akman’ın kaleme aldığı bir adet kitabı bulunmaktadır.

  • Nasıl Çağatay Akman oldum.

Çağatay Akman albümleri

Çağatay Akman albümlerine aşağıdan varabilirsiniz.

  • 2019 Yirmi -Bir
  • 2016 Gece Gölgenin Rahatına Bak Remıxes
  • 2017 Sensin Benim En Derin Kuyum
  • 2017 Bizim Hikaye
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.