Büşra Ün kimdir, Büşra Ün kaç yaşında?

06.11.2021
224
Büşra Ün kimdir, Büşra Ün kaç yaşında?

Büşra Ün kimdir, biyografi bölümünde Büşra Ün biyografi sayfası ile karşınızdayız. Büşra Ün kaç yaşında?, Büşra Ün memleketi neresi, Büşra Ün facebook, Büşra Ün nereli, Büşra Ün instagram, Büşra Ün ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Büşra Ün kimdir? başlığımızın detayları..

Büşra Ün Kimdir – Büşra Ün Biyografi

ITF (Uluslararası Tenis Federasyonu aracılığıyla tertip edilen Vilnius Open Paralimpik Tenis Turnuvası’nda milli sporcumuz Büşra Ün, hem çiftlerde partneri Ebru Bulgurcu’yla hem de tek kadınlarda şampiyonluğa ulaştı ve göğsümüzü bir kez daha kabarttı.

Büşra Ün, finalde rakibi Olena Shyngaryova’yı 6-4 ve 6-2’lik setlerle mağlup ederken müsabakadan sonra Twitter hesabından yaptığı paylaşımla da tebessüm ettirdi. Büşra “Salonda çok yer kaplayacağı için üzgünüm ama bu kadar büyük bulunacağını bilmiyordum anne” ifadesini kullanırken paylaşım kısa bir sürede binlerce kez beğenildi ve yeniden paylaşıldı. 

Peki, Paralimpik nedir, ne anlama geliyor? Paralimpik Oyunlar, çeşitli engelli gruplarından sporcuların katıldığı çok sporlu etkinliktir. Orijinalindeki “paralympic” kelimesi; İngilizce, engelli manasına gelen “paralyzed” ve “olympic” sözcüklerinin birleşmesinden meydana gelir. 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.