Büşra Sanay Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

20.01.2022
233
Büşra Sanay Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Büşra Sanay Kimdir?, biyografi sitemizde Büşra Sanay Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Büşra Sanay Kimdir? kaç yaşında?, Büşra Sanay Kimdir? memleketi neresi, Büşra Sanay Kimdir? evi nerede, Büşra Sanay Kimdir? nereli, Büşra Sanay Kimdir? instagram, Büşra Sanay Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Büşra Sanay Kimdir? Biyografi

Büşra Sanay Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Biyografisi

Büşra Sanay Alevi mi? Büşra Sanay kimdir? Sevgilisi var mı? İnstagram hesabı, evli mi? Röportaj ve estetik olup olmadığına dair bilgiler. CNN TÜRK ekranlarında “Güne Herkese Merhabalar Hafta Sonu” programının sunucusu Büşra Sanay yaşamı ve biyografisi sizlerle.

Büşra Sanay, 1986 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Öğrenim yaşamına İstanbul’da başladı. 2003 senesinde İstanbul 50. Yıl İnsa Lisesi’ni bitirdi. Ardından Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü kazanarak bu alandan mezun oldu.

Gazetecilik ve televizyonculuk kariyerine 2008 senesinde CNN TÜRK’te stajyer olarak başladı. Daha sonra bir yıl aradan sonra bu kez 2009 senesinde Cumhuriyet Gazetesinde stajyer olarak görev yaptı.

CNN TÜRK ekranlarında her hafta sonu sabah, “Güne Herkese Merhabalar Hafta Sonu” programını sunan Büşra Sanay bunun yanı sıra gün içinde de CNN TÜRK ekranlarında haber sağlamaktadır.

Büşra Sanay, radyoculuk alanında da bir hayli önemli kitleye sahiptir. Bunun bunun yanında yaptığı olağanüstü röportajlarla da gündemde kalmıştır. 2015 senesinde “Türkiye’de Ensest Gerçeği” röportajı tüm dünya çapında yankı buldu.

Özel yaşamında gezi ve halkın arasına karışmak en büyük tutkuları içindedır. Müzik hususunda da Johann Sebastian Bach kendisine anlam katmaktadır. En büyük ilgi alanı ise soykırımlar olmuştur. Estetik olmamıştır.

Psikolojiye olan sempatisi, Zülfü Livaneli’ye olan hayranlığı ve İskoçya, Ankara aşığı genç ve güzel sunucu Büşra Sanay, yaptığı mesleğin kutsallığına değer veren ve inana bir kişiliktir.

Günümüzde CNN TÜRK ekranlarında aydınlık yarınlar için çalışmalarını sürdürmektedir. Son zamanlarda Türkiye’de ensest ilişkileri, akraba evliliklerini ve çocuklara cinsel istismarı anlattığı “Kardeşini Doğurmak” kitabının yazarı CNN Türk Spikeri Büşra Sanay kendisine yönelik yapılan taciz ve istismar mesajlarına isyan ederek dava açacağını sosyal platform hesabından bildirmiştir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.