Büşra Sanay kimdir, Büşra Sanay kaç yaşında?

07.11.2021
354
Büşra Sanay kimdir, Büşra Sanay kaç yaşında?

Büşra Sanay kimdir, biyografi bölümünde Büşra Sanay biyografi sayfası ile karşınızdayız. Büşra Sanay kaç yaşında?, Büşra Sanay memleketi neresi, Büşra Sanay facebook, Büşra Sanay nereli, Büşra Sanay instagram, Büşra Sanay ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Büşra Sanay kimdir? başlığımızın detayları..

Büşra Sanay Kimdir – Büşra Sanay Biyografi

1986, İstanbul doğumlu, Büşra Sanay  2003 senesinde İstanbul 50. Yıl İnsa Lisesi’nden mezun oldu. Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü kazandı.

Selçuk Üniversitesi bünyesinde bulunan ve yerel yayın yapan ÜNTV’de 2007 senesinde sinema programı hazırlayıp sundu. Üniversitenin ikinci senesinde da muhabirlik yapmaya başladı. Gündüzleri muhabirlik, akşamları derslerine girdi, geceleri ise haber bülteni sunup günü kapattı.2008’de CNN TÜRK ve 2009 senesinde da Cumhuriyet Gazetesi‘nde staj yaptı.

Büşra Sanay, 2013 senesinde Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde diksiyon, spikerlik, sunuculuk ve beden dili üzerine çeşitli eğitimler almıştır.

2018 senesinde çıkardığı Türkiye’de ensest gerçeğini çarpıcı biçimde ortaya seren “Kardeşini Doğurmak”  ve  ”Türkiyede Ensest Gerceği” adlı kitapları geniş yankı uyandırdı.

Büşra Sanay, hafta içi her gün CNN Türk’te yayına giren “Güne Herkese Merhabalar” programını sunuyor.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.