Burhan Sakallı kimdir, Burhan Sakallı kaç yaşında?

06.11.2021
324
Burhan Sakallı kimdir, Burhan Sakallı kaç yaşında?

Burhan Sakallı kimdir, biyografi bölümünde Burhan Sakallı biyografi sayfası ile karşınızdayız. Burhan Sakallı kaç yaşında?, Burhan Sakallı memleketi neresi, Burhan Sakallı facebook, Burhan Sakallı nereli, Burhan Sakallı instagram, Burhan Sakallı ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Burhan Sakallı kimdir? başlığımızın detayları..

Burhan Sakallı Kimdir – Burhan Sakallı Biyografi

Ak Parti Eskişehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Burhan Sakallı, 1962 senesinde Eskişehir’in Mihalıççık beldesine bağlı Dinek Köyünde dünyaya geldi. 1974’de Kurtuluş İlköğretim Okulu’nu, 1977’de Dinek Ortaokulunu, 1980’de Atatürk Endüstri Meslek Lisesi’ni bitirdi. 1984’de Selçuk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.

2008’de Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Anabilim Dalı Yüksek Lisans eğitimini bitirdi.

1985 senesinde Atatürk Barajı derivasyon tünelleri uygulama projesinde, 1987’de Sır Barajı betonarme gergi uygulamasında çalıştı. 1988’den bu yana Gaziantep, Adana, Mersin, Konya ‘da çeşitli özel öğretim kurumlarında kurucu, yönetici, işletmeci ve öğretmen olarak çalıştı. 29 Mart 2009 seçimlerinde II. defa Odunpazarı Belediye Başkanlığı’na seçildi. Burhan Sakallı evli ve üç çocuk babasıdır.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.