Burcu Kaya Koç kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
232
Burcu Kaya Koç kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Burcu Kaya Koç kimdir?, biyografi sitemizde Burcu Kaya Koç kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Burcu Kaya Koç kimdir? kaç yaşında?, Burcu Kaya Koç kimdir? memleketi neresi, Burcu Kaya Koç kimdir? evi nerede, Burcu Kaya Koç kimdir? nereli, Burcu Kaya Koç kimdir? instagram, Burcu Kaya Koç kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Burcu Kaya Koç kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Burcu Kaya Koç
Doğum tarihi: 12 Haziran 1979
Doğum yeri: İstanbul
Boy: 1.70 cm
Kilo: 60 kg
Burcu: İkizler
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli
Meslek: Sunucu, Spiker, Hakem
İnstagram hesabı için tıklayın

Burcu Kaya Koç nereli? Kaç yaşında?

Burcu Kaya Koç eşi, evlendi mi, kiminle evli, çocuğu, yaş, boy kilo, burcu, sevgilisi, hangi kanalda? Spiker Burcu Kaya evli mi? Burcu Kaya Koç kiminle evli videoları? Kısa olarak yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Burcu Kaya Koç yaşamı ve biyografisi

Burcu Kaya Koç Türk haber spikeri, sunucu ve bunun yanı sıra hakemdir. Türk ulusal televizyon kanallarında sunduğu haberler ve TV programları ile tanınmaktadır.

Spiker Burcu Kaya evli mi Burcu Kaya Koç kiminle evli videoları

Burcu Kaya Koç 12 Haziran 1979 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Esasen Çerkez kökenlidir. Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Lise senelerına kadar İstanbul’da yaşadı. Üniversite eğitim hayatına Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda sürdürdü. Mezun olduktan sonra voleybol ve atletizm sporları alanında faaliyet gösterdi ve kısa bir süre sonra voleybol hakemi oldu. Lakin ardından spor yaşamını bırakarak televizyon dünyasına yöneldi.

Burcu Kaya Koç medya kariyerine ilk kez Balıkesir yerel kanalında Ana Haber spikeri olarak adım attı.  Daha sonra “Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde” Spikerlik dersleri aldı. Mesleğinde 5 yıl çalıştıktan sonra ikinci durağı Haber 7 ekranları oldu. Haber 7’de 1 yıl çalışan Burcu Kaya Koç ardından NTV televizyonuna transfer oldu. Burcu Kaya Koç NTV ekranlarında “Güne Başlarken” adlı programı sundu. Ayrıca “Prof. Dr. Saadettin Eskiçorapçı” ile “eN Sağlıklı Sohbetler” programını sundu.

NTV Haber Spikeri Burcu Kaya Koç 2010 senesinde evlendi. 2012 senesinde anne oldu. Bu evliliğinden Efe adında bir oğlu bulunmaktadır.

Burcu Kaya Koç bir dönem öğrencisi olduğu Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde sonradan diksiyon, spikerlik ve sunuculuk bölümünde eğitim vermeye başladı.  Televizyon ekranlarında farklı zamanlarda sıkıntılarda yaşadı. İşte o sıkıntılı zamanlardan birkaçı.

Eylül 2012 tarihinde “NTV’nin Mobil uygulamalarını sunan Burcu Kaya Koç, yayın bitti zannedip “Of bu ne ya, off!” diye isyan etti. Lakin o sırada kamera kayıttaydı. “

Ocak 2018 tarihinde de “Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın, ABD’ye tepki gösterdiği bir haberi seyirciye aktarırken sıkıntılı anlar yaşayan Burca Kaya cümlenin bir türlü sonunu getiremedi.” Burcu Kaya Koç şimdilerde İstanbul’da yaşamakta olup mesleği, eşi ve oğlu Efe ile mutlu ve huzurlu yaşamaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.