Burak Yörük kimdir?, nereli, kaç yaşında?

19.01.2022
555
Burak Yörük kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Burak Yörük kimdir?, biyografi sitemizde Burak Yörük kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Burak Yörük kimdir? kaç yaşında?, Burak Yörük kimdir? memleketi neresi, Burak Yörük kimdir? evi nerede, Burak Yörük kimdir? nereli, Burak Yörük kimdir? instagram, Burak Yörük kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Burak Yörük kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Burak Yörük
Doğum tarihi: 26 Mayıs 1988
Doğum yeri: İstanbul
Boy: 1.88 cm
Kilo: 72 kg
Burcu: İkizler
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın

Burak Yörük nereli? Kaç yaşında?

Televizyon ekranlarında olduğunda daha yaşı çok ufaktü. Çocuk oyuncu olarak rol adlığı film projelerinde geleceğe sıra sıra sinyaller yakıyordu. 2002 senesinde başladığı kariyer yolculuğunda önemli film projeleri içinde yer aldı. Hayran kitlesi gün geçtikçe çoğaldı. Bazıları onu dünyaca ünlü Justin Bieber’e benzetti. Ama o kendisi olmayı daha çok tercih etti. Sevgilileri ile de magazin dünyasını zinde tuttu. Kim kimdir bölümümüzde oyuncu Burak Yörük yaşamı ve biyografisine ilişkin bilgiler sunacağız.

Burak Yörük yaşamı ve biyografisi

Burak Yörük 26 Mayıs 1988 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Öğrenim yaşamına İstanbul’da başladı. Henüz okul saatleri civarındayken ilk oyunculuk deneyimini 7 yaşında “Sırlar Dünyası” isimli dizi ile gerçekleştirdi. Daha sonra Akademi 35 Buçuk’ta oyunculuk eğitimi adı. Liseden mezun olduktan sonra İstanbul Beykent Üniversitesi Tiyatro Bölümünü kazandı. Lakin Tiyatro bölümünü okumasına karşın halen herhangi bir tiyatro sahnesinde yer almadı. Lakin bir röportajında “ilerleyen zamanda mutlaka sahne tozu yutmak istediğini” dile getirmiştir. Gelecek projelerde sert rolleri üstlenmek istediğini de vurgulamıştır. Oyunculuk ile birlikte DJ’likte yapan Burak Yörük Ozan Çolakoğlu’nu idol olarak görmektedir. Lakin oyunculuktan da vazgeçmek istememektedir. Bazı kesimler aracılığıyla Justin Bieber’e benzetilmektedir. Ama o daha çok kendisi olmak istemektedir. Günümüzde İstanbul’da yaşayan Burak Yörük, dizi ve film çalışmalarını sürdürmektedir.

Burak Yörük Büşra Yılmaz ve Alina Boz ile isimleri anılmıştır. Sibil Çetinkaya ile sevgilidir.

Burak Yörük dizileri ve filmleri

Burak Yörük hangi dizilerde oynadı? Oynadığı diziler aşağıda bulunmaktadır.

 • 4N1K 2 
  (Barış Ozansoy) Sinema Filmi 2018
 • 4N1K 
  (Barış Ozansoy) TV Dizisi 2018
 • 4N1K 
  (Barış Ozansoy) Sinema Filmi 2017
 • Ben Onu Çok Sevdim  (Aydın Menderes) TV Dizisi 2013
 • 20 Dakika 
  (Tayfur) TV Dizisi 2013
 • Şeytan TV Dizisi 2005
 • Perde 
  (Dilenci Çocuk) TV Filmi 2005
 • Biz Boşanıyoruz (Cancan) TV Dizisi 2004
 • Sırlar Dünyası / Sır Kapısı   (Yusuf Nayloncu Dedenin Çırağı) TV Dizisi
  2002

Burak Yörük Fotoğrafları

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.