Burak Tozkoparan kimdir? kimdir, nereli, kaç yaşında?

15.01.2022
84
Burak Tozkoparan kimdir? kimdir, nereli, kaç yaşında?

Burak Tozkoparan kimdir? Kimdir, biyografi sitemizde Burak Tozkoparan kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Burak Tozkoparan kimdir? kaç yaşında?, Burak Tozkoparan kimdir? memleketi neresi, Burak Tozkoparan kimdir? evi nerede, Burak Tozkoparan kimdir? nereli, Burak Tozkoparan kimdir? instagram, Burak Tozkoparan kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Burak Tozkoparan kimdir? Biyografi

Burak Tozkoparan nereli? Kaç yaşında?

Burak Tozkoparan kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu burcu? Burak Tozkoparan yer aldığı diziler? Burak Tozkoparan sevgilisi? Burak Tozkoparan hangi dizilerde rol aldı? Burak Tozkoparan instagram? Burak Tozkoparan annesi? Burak Tozkoparan Menajerimim Ara? Hakkında araştırılanler, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Burak Tozkoparan yaşamı ve biyografisi

Burak Tozkoparan Türk dizi ve sinema oyuncusudur. Dizlerde ve sinema filmlerinde oynadığı karakterlerle tanınmayı başlandı.

Burak Tozkoparan 14 Kasım 1992 senesinde İstanbul’da doğmuştur. Anne ve Babası Rizelidir. Lise eğitimini Kartal Anadolu Lisesinde okumuştur. Bostancı Gösteri Merkezinde yapılan 14 .Liselerarası Müzik Yarışmasında okulunu temsil edip 1. olmuşlardır. Burak Tozkoparan ufaklüğünden beri müziğe ilgi duyan oyuncu, bateri çalmaktadır ve “Olcayto Ahmet Tuğsuz kurulan ” Pervane” grubunda bateristlik yapmıştır. Üniversite yaşamını Okan Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunudur.

Burak Tozkoparan ilk kez kamera karşısına o zamanda çok izlenen yapımlardan olan kuvvetli oyuncu kadrosuna sahip Paramparça” dizisinde “Ozan” kişiliğine hayat vermiştir. Daha sonra ”Hesapta Aşk, Kırgın Çiçekler” filmlerinde ve dizilerinde yer almıştır. 2017 senesinde “Kırgın Çiçekler” dizisinde “Ali” kişiliği ile çok bi hayli beğeni alan oyuncu yükselişe geçmiştir. 2020 senesinde konuk oyuncu olarak “Menajerimi Ara “kadrosuna katılmıştır.

Yakışıklı oyuncunun boyu 1.80 cm kilosu 74 kg ve burcu Akrep. Burak Tozkoparanın sevgilisi bilinmemektedir.

Burak Tozkoparan diziler ve filmleri

Burak Tozkoparan yer aldığı diziler? Burak Tozkoparan hangi dizlerde oynadı? Aşağıda listelenmektedir.

  • 2020 – Menajerimi Ara
  • 2020 – Gençliğim Eyvah
  • 2019 – Sesinde Aşk Var
  • 2019 – Tek Yürek
  • 2017 – Kırgın Çiçekler
  • 2016 – Hesapta Aşk
  • 2014 – Paramparça

ÖDÜLLERİ:

  • 14.Liselerarası Müzik Yarışması (Bateri)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.