Burak Tozkoparan Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

19.09.2021
304
Burak Tozkoparan Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Burak Tozkoparan Kimdir?, biyografi bölümümüzde Burak Tozkoparan Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Burak Tozkoparan Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Burak Tozkoparan Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(11) (5)
Ad Soyad Burak Tozkoparan
Meslek Oyuncu
Yaşı 28 (1992-11-14)
Boyu 1,80
Kilosu 74 KG
Burcu Akrep
Göz Rengi Mavi
Eğitim Lisans
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul

Burak Tozkoparan Kimdir? Biyografi

Burak Tozkoparan 14 Kasım 1992 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Kökeni Rize’ye dayanmaktadır. Türk Kızılayı Kartal Anadolu Lisesi’ni temsilen 2 Nisan 2011 tarihinde Bostancı Gösteri Merkezi’nde tertip edilen ‘Vodafone 14. Liseler Arası Müzik Yarışması’nda bateri çalmış ve performansı ile birinciliği hak etmiştir.  

Yüksek öğretim eğitimini tam burslu olarak Okan Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon Bölümü’nde tamamlamıştır. Burada almış olduğu eğitimin sonrasında oyunculuk alanında kendini geliştirmek istemiş ve kameralar karşısına ilk kez ‘Paramparça’ isimli televizyon dizisi ile geçmiştir.  

Oyunculuğunun bunun yanında müzikle de ilgilenmiş ve çok sayıda grupla birlikte çalışmıştır.  

Olcayto Ahmet Tuğsuz ile kurulan ‘Pervane’ grubunda baterist olarak da görev alan yakışıklı oyuncu, buradaki performansı ile de dikkatleri çekmiştir.  

‘Hesapta Aşk’ isimli sinema filminde de Mert rolü ile seyirci karşısına çıkan tecrübeli oyuncu, şimdilerde ATV ekranlarında yayına girecek olan ‘Gençliğim Eyvah’ isimli televizyon dizisinde Zola Asmalı kişiliğine hayat verecektir.  

Akrep burcu detaylarına sahip olan Burak Tozkoparan, 1.80 metre uzunlukta ve 74 kilogram ağırlıktadır.  

09 Haziran 2020 Salı 22:17
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.