Burak Elmas kimdir, nereli, kaç yaşında?

13.01.2022
295
Burak Elmas kimdir, nereli, kaç yaşında?

Burak Elmas Kimdir, biyografi sitemizde Burak Elmas ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Burak Elmas kaç yaşında?, Burak Elmas memleketi neresi, Burak Elmas evi nerede, Burak Elmas nereli, Burak Elmas instagram, Burak Elmas ile alakalı her detay yazımızda..

Burak Elmas Biyografi

Burak Elmas Türk iş insanı ve bunun yanı sıra spor yöneticisidir. Galatasaray Başkan Adayı olarak “Birlikte Çok Şey Başaracağız” sloganı ile adını açıkladı. İstanbul’da dünyaya gözlerini açan Burak Elmas doğum tarihi 19 Mart 1974 yani 2021 yılı itibari ile 47 yıl yaşında. Burak Elmas 2021 senesinde Galatasaray Başkanı oldu.

Burak Elmas boy kilo yaş hayatı, biyografi ve vikipedi

Baba aracılığıyla aslen Giresunlu olan Burak Elmas eski Galatasaray Başkanı Faruk Süren’ in damadı olup bunun yanı sıra Ünlü iş adamı Sezgin Elmas’ın oğludur. Özhan Canaydın zamanında futbol şube sorumlusu olan Burak Elmas Yelda Süren Elmas ile evli olup iki biri kız öteki oğlan iki çocuk babasıdır.

Burak Elmas eğitim yaşamına doğup büyüdüğü İstanbul’da başladı. Avusturya Lisesi’ni bitirdiktan sonra üniversite eğitim hayatına yurtdışında Amerika Birleşik Devletleri University of Denver’da Finans ve Pazarlama bölümünde sürdü.

Mesleki kariyerinde Sezginler Holding A.Ş., Exel Depolama ve Dağıtım Hizmetleri A.Ş.’ de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak çalıştı. Spor dünyasında ise 3 dönem Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Galatasaray Başkanlığı adaylığı için adı İlk kez 2017 senesinde kulislerde duyulmaya başladı. Özhan Canaydın zamanında futbol şube sorumlusu olarak görev aldı. Burak Elmas 2021 Mayıs ayında yapılacak Galatasaray Spor Kulübü başkanlık seçimlerinde başkan adayı oldu.

Burak Elmas’ın ekibinde kimler var sorusuna gelince; “Asaf Savaş Akat, Polat Bengiserp, Remzi Sanver, Başak Karaca, Bikem Ardakoç, Turhan Özen, Burçak Zorlu, Köksal Ünlü, Özgür Kaleioğlu, Fatih Birol, Işıtan Gün, Ozan Şener, Elif Uzuner, Özen Kuzu, Mehmet Şenol, A. Serhat Demirel” bulunmaktadır.

Burak Elmas boyu 1.82 cm kilosu 84 burcu Boğa.

Burak Elmas 2018 senesinde Mustafa Cengiz’in Galatasaray Başkanı seçilmesinden sonra Abdurrahim Albayrak ile birlikte Sportif A.Ş yönetimine gelmesi haberleri ile gündeme geldi. Burak Elmas camiada özellikle kibar kişiliği, cömert yönü, güler yüzlülüğü ve alçak gönüllüğü ile tanınan bir iş adamıdır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.