Burak Döner, cezaevi baskını ile ün kazandı!, nereli, kaç yaşında?

03.02.2022
3.861
Burak Döner, cezaevi baskını ile ün kazandı!, nereli, kaç yaşında?

Burak Döner, cezaevi baskını ile ün kazandı!, biyografi sitemizde Burak Döner, cezaevi baskını ile ün kazandı! ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Burak Döner, cezaevi baskını ile ün kazandı! kaç yaşında?, Burak Döner, cezaevi baskını ile ün kazandı! memleketi neresi, Burak Döner, cezaevi baskını ile ün kazandı! evi nerede, Burak Döner, cezaevi baskını ile ün kazandı! nereli, Burak Döner, cezaevi baskını ile ün kazandı! instagram, Burak Döner, cezaevi baskını ile ün kazandı! ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Burak Döner, cezaevi baskını ile ün kazandı! Biyografi

Burak Döner babası ile gündeme geldi. Burak Döner kimdir?  Faruk Döner kimdir? Burak Döner kimdir nereli?Burak Döner ne zaman çıkacak sorusu onu tanıyanlar için bir hayli önemli merak konusu oluştururken, Burak Döner Sedat Peker, Burak Döner koğuş basma gibi konularla bi hayli popüler ve ön planda. Peki, Burak Döner kaç yıl ceza aldı? Burak Döner kelimeleri ne oldu? Burak Döner Van cezaevinde mi?  Burak Döner kardeşleri ne iş yapar işte tüm soruların cevabı.

İstanbul “Zeytinburnu’nda uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını kaybeden Faruk Döner’in oğlu Burak Döner, tutuklu olduğu Silivri Cezaevinde bir koğuşu tek başına basarak mahkumlarla kavga etmişti.”

Burak Döner kimdir?

Burak Döner, 1981 senesinde Elazığ’da dünyaya gözlerini açtı. İstanbul Zeytinburnu’nda bilinen bir çete reisi ve bunun yanı sıra mafya babası olarak bilinmektedir.

Kendisinden ülkücü kökenli olduğu yönünde bahsedilmektedir. Burak Döner evlidir ve 2 çocuk babasıdır. Rutin yaşamında onu tanıyanlar kuyumculuk ve oto galeri işinde çalıştığını bilmektedirler. Aynı zamanda tüm yakın çevresi aracılığıyla uyuşturucuya karşı verdiği mücadele için bi hayli beğeni alan ve sayılan bir şahsiyet olarakta tanımlanmaktadır.

Burak Döner için takvimler 1996 yılını gösterdiğinde işlediği çeşitli suçlar sebebiyle cezaevine gönderildi. 2003 senesinde cinayet suçundan tutukluyken olduğu Metris Cezaevi’ne görüşmeye gelen avukatından gizlice telefon şarjını alırken güvenlik personellerine yakalanmıştır. 2005 yılına kadar tutuklu olan Burak Döner ardından tahliye kararı ile serbest bırakılmıştır.

2007 senesinde ‘organize suç örgütü kurup yönetmek’ ve ‘kasten adam öldürme’ suçlarından tekrar tutuklanmaktadır. Sırasıyla; Bayrampaşa Sağmalcılar Cezaevi, Metris T Tipi Cezaevi, Kandıra F Tipi Cezaevi, Silivri L Tipi Cezaevi,Tekirdağ T Tipi Cezaevi, Çanakkale M Tipi Cezaevi, İzmir 1 Nolu F Tipi Kapalı Cezaevi ve son kez da şu an yaşamını sürdürdüğü Van F Tipi Cezaevi’ne gönderilmiştir.  2015 senesinde hasımlarının olduğu koğuşa baskın yaptığından dolayı uzun süre adı konuşuldu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.