Burak Çelik kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
177
Burak Çelik kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Burak Çelik kimdir?, biyografi sitemizde Burak Çelik kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Burak Çelik kimdir? kaç yaşında?, Burak Çelik kimdir? memleketi neresi, Burak Çelik kimdir? evi nerede, Burak Çelik kimdir? nereli, Burak Çelik kimdir? instagram, Burak Çelik kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Burak Çelik kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Burak Çelik
Doğum tarihi: 21 Temmuz 1992
Doğum yeri: İstanbul
Boy: 1.91 cm
Kilo: 52 kg
Burcu: Yengeç
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Manken, Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın

Burak Çelik nereli? Kaç yaşında?

Burak Çelik kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu? Burak Çelik filmler ve TV şovları, eşi, sevgilisi, yer aldığı diziler kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Burak Çelik yaşamı ve biyografisi

Burak Çelik Türk dizi, sinema oyuncusu ve mankendir. 2013 senesinde Best Model Of Turkey yarışmasına katılması ile yaşamı bir anda değişti ve dizilerde oynamaya başladı.

Burak Çelik filmler ve TV şovları sevgilisi

Burak Çelik 21 Temmuz 1992 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına İstanbul Eyüp’te başladı. 2013 senesinde “Best Model Of Turkey” ve “Of The World” yarışmalarına katıldı ve Of The World birincisi ve Best Model Of Turkey En İyi Erkek Model seçildi. Böylelikle yaşamı bir anda değişmeye başladı.

Burak Çelik Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde oyunculuk eğitimi alarak dizi ve sinema oyunculuğuna hazırlandı. Kameraların karşısına ilk kez şarkıcı “Hande Yener’in” “Hasta” adlı şarkısının video klibinde rol aldı. Dizi ve sinema dünyasına ise ilk kez 2013 senesinde “Karagül” dizisinde  “Serdar” rolü ile adım attı. Bu zamandan sonra bir çok filde ve dizide rol aldı. Beyazperde ile ilk kez buluşması 2017 senesinde gerçekleşti ve “Deli Aşk” sinema filminde “Jeremy Jackson” rolü ile yer aldı. Oyuncu Burak Çelik 2020 senesinde “Kuruluş Osman” dizisinde “Kongar” rolü ile yer aldı.

Burak Çelik özel yaşamında Best Model Of Turkey”in birincisi Ayşenur Özkan ile 2013 senesinde nikah masasına oturdu. Lakin 2015 senesinde tek celsede boşandı.

Burak Çelik dizileri ve filmleri

Burak Çelik hangi dizilerde oynadı? Oynadığı diziler ve filmler aşağıda bulunmaktadır.

  • 2020 – Kuruluş: Osman (Kongar) (TV Dizisi)
  • 2019 – Sevgili Geçmiş (Mahir) (TV Dizisi)
  • 2018 – Karanlıktaki Melekler (Berk) (Sinema Filmi)
  • 2017 – Söz (Selim) (TV Dizisi)
  • 2017 – Kara Yazı (Erdem) (TV Dizisi)
  • 2017 – Deli Aşk (Jeremy Jackson) (Sinema Filmi)
  • 2016 – Hayat Sevince Güzel (Barış) (TV Dizisi)
  • 2013 – Karagül (Serdar) (TV Dizisi)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.