Burak Aziz Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

30.10.2021
354
Burak Aziz Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Burak Aziz Kimdir? Biyografisi, bölümünde Burak Aziz Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Burak Aziz Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Burak Aziz Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Burak Aziz

Burak Aziz, 2000 senesinde “Gul Kurusu” albümü ile ilk çıkışını yaptı. Ertesi sene Fransa’da, dünyaca ünlü sanatçı İshtar ile düet yaptığı ve üç ayrı dilde seslendirdiği resmi kulüp marşı “Galatasaray Te Quiero”nun single’ı ile dünyaya açıldı.

2003 senesinde Amerika’da “Time Zone Records” aracılığıyla yayına giren “Bella Habibi” ve “Yallah Amigos” albümlerinde, birinin beste ve sözü kendisine ait olan iki parçayı seslendirdi.

Ayni yil Burak Demir’in Turkiye’de olduğu kadar yurt dışında da ilgi gören “Dreamin’ İstanbul” albümünde vokal ve ud sergilediği güçle yer aldı.

Haliç Üniversitesi Klasik Türk Müziği Konservatuarı’nda öğrenim gören Burak Aziz, aralarında “Nalan” ve “Lara”nın da olduğu popüler sanatçıların albümlerinde söz ve besteleri ile yer aldı.

Burak Aziz, dört yıllık hazırlık doneminden sonra Müzikal Yapım’dan çıkacak olan ikinci solo albümü “Paslanmaz” ile popüler müzik hayatına dönüş yapıyor. Burak Demir’in aranjorlüğünü yaptığı albüm, Murat Eryalçın ve Ali Çehreli’nin bunun yanında, sanatçının kendi söz ve bestelerinden oluşuyor. Albümde “Alev”, “Günce” ve “Lara” da vokalleriyle Burak Aziz’e eslik ediyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.