Bünyamin Sürmeli kimdir, nereli, kaç yaşında?

13.01.2022
932
Bünyamin Sürmeli kimdir, nereli, kaç yaşında?

Bünyamin Sürmeli Kimdir, biyografi sitemizde Bünyamin Sürmeli ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Bünyamin Sürmeli kaç yaşında?, Bünyamin Sürmeli memleketi neresi, Bünyamin Sürmeli evi nerede, Bünyamin Sürmeli nereli, Bünyamin Sürmeli instagram, Bünyamin Sürmeli ile alakalı her detay yazımızda..

Bünyamin Sürmeli Biyografi

Bünyamin Sürmeli kimdir, nereli, evli mi, eşi, boşandı mı? TV programı sunucusu ve gazeteci. İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Meteoroloji Mühendisliği bölümlerinde eğitim aldı. 1975 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Üniversite saatleri civarındayken 1997 senesinde kariyerini inşa etmeye başladı. 1998 senesinde radyo programı yapan Kadir Çöpdemir ve Geveze ile tanıştı. Bu temas aracılığıyla yaşamı bir anda değişmeye başladı. Kadir Çöpdemir ve Geveze’nin Radyo programına telefonla bağlanıp hava durumu tahminleri yürütmesi ile Geveze aracılığıyla “Havayı Koklayan Adam” lakabıyla ünlenmeye başladı.

Bünyamin Sürmeli profesyonel televizyonculuk kariyerine 1999 senesinde CNN TÜRK bünyesinde adım attı. 2001 senesinde ekranlarda yer almaya başladı.  Günümüzde seminer ve söyleşiler düzenleyen Bünyamin Sürmeli “AKUT, GEA ve İstanbul Yelken Kulübü gibi gruplara meteoroloji eğitimi verdi.

Bünyamin Sürmeli kimdir, kaç yaşında, nereli, boyu, kilosu, eşi, boşandı mı

Ayrıca Hürriyet gazetesinde, Yatch Türkiye dergisinde yazılar kaleme aldı. 2016 senesinde Mavi Misket adlı kitabı kaleme aldı. 2021 senesinde Yemeksepeti reklamında rol aldı.  21 senedir CNN Türk ekranlarında hava durumu programı sunan Bünyamin Sürmeli 2021 senesinde Haber Global ekranlarına transfer oldu. TV programı olarak Bünyamin Sürmeli Alaska’da ve Bünyamin Sürmeli İle Hava Durumu senelerca ekranlarda yerini aldı. Bünyamin Sürmeli “Alaska’da ve Arizona’da” adlı belgesel çalışmaları da bulunmaktadır.

Bünyamin Sürmeli boyu 1.72 cm kilosu 75 kg burcu Oğlak.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.