Bünyamin Sürmeli kimdir, Bünyamin Sürmeli kaç yaşında?

07.11.2021
358
Bünyamin Sürmeli kimdir, Bünyamin Sürmeli kaç yaşında?

Bünyamin Sürmeli kimdir, biyografi bölümünde Bünyamin Sürmeli biyografi sayfası ile karşınızdayız. Bünyamin Sürmeli kaç yaşında?, Bünyamin Sürmeli memleketi neresi, Bünyamin Sürmeli facebook, Bünyamin Sürmeli nereli, Bünyamin Sürmeli instagram, Bünyamin Sürmeli ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Bünyamin Sürmeli kimdir? başlığımızın detayları..

Bünyamin Sürmeli Kimdir – Bünyamin Sürmeli Biyografi

Bünyamin Sürmeli, meteoroloji mühendisi, sunucu. 2000 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi, Meteoroloji Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Sürmeli, Meteoroloji Mühendisliği bölümünde öğrenciyken, 1997’de, amatör olarak hava tahmini ile uğraşmaya başladı. 

Tesadüfen radyolarda program yapan Kadir Çöpdemir ve Jozi Zalma (Geveze) ile tanışmasıyla Radyo Klas ve Number One FM’de canlı telefon bağlantısıyla hava durumu sunmaya başladı.

Bünyamin Sürmeli, Geveze ile program yaptığı günlerden birinde kar bekleniyor ama bir türlü yağmıyordu. Dışarıda dururken havayı kokladı ve “Bak, havada kar kokusu var” dedi Geveze’ye. O bunu kaçırır mı? “Vay, havayı koklayan adam” diye herkese dile getirdi. Ve o günden sonra “havayı koklayan adam” sıfatı üzerine yapıştı.

Radyolardaki bir yıllık telefon bağlantıları neticesinde, CNN TÜRK‘ten bir teklif geldi. Daha üniversiteden mezun olmadan CNN Türk’den gelen teklifi değerlendirerek hava durumu sunucusu olarak profesyonel iş yaşamına başladı. İlk seneler grafikler ve kendi sesiyle hava durumu bülteni hazırlayan Sürmeli, 2001 senesinden bu yana programının hem editörü oldu. Haftasonları ekranda haber bülteni içinde haftasonu detaylarını vermeye başladı. 2001 senesinde ise hava durumu sunmaya başladı.

Bünyamin Sürmeli, büyük ses getiren Alaska, Arizona, Kenya ve Tanzanya belgeselinin sonrasında sonra da Azerbaycan ve Gürcistan‘ı anlattığı Güney Kafkasya belgeselini yaptı. Bünyamin Sürmeli halen CNN Türk‘te hava durumu sunmaya sürdürmekte.Bünyamin Sürmeli, 2008 senesinde evlenmiştir, eşi Avukat’tır.

 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.