Bülent Turan Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

16.09.2021
232
Bülent Turan Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Bülent Turan Kimdir?, biyografi bölümümüzde Bülent Turan Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Bülent Turan Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Bülent Turan Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(0) (0)
Ad Soyad Bülent Turan
Meslek Siyasetçi
Yaşı 46 (1975-01-17)
Boyu
Burcu Oğlak
Göz Rengi Mavi
Eğitim Yüksek Lisans
Eşi Kevser Turan
Sevgilisi
Doğum Yeri Çanakkale

Bülent Turan Kimdir? Biyografi

Bülent Turan, 17 Ocak 1975 tarihinde Çanakkale’de dünyaya gelmiştir. Orta öğretim eğitimini Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır.

Yüksek öğretim eğitimi için Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni tercih eden Turan, eğitim hayatına yüksek lisans ile devam etme kararı almıştır.  

Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nde yüksek lisans yapmış ve siyasi kariyerine 2002 senesinde atılmıştır.

Bülent Turan, ‘Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcılığı’ görevini 2002 ve 2006 senelerı içinde sürdürmüştür. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girişi ise ilk kez, 2011 senesinde yapılan Türkiye Genel Seçimlerinde ‘AK Parti İstanbul Milletvekili’ seçilmesiyle gerçekleşmiştir.  

Başarılı siyasetçi, 24. Dönemde TBMM Adalet Komisyonu ve İnsan Hakları Komisyonu Üyeliği’nin bunun yanında, AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyeliği ve AK Parti Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde de yer almıştır.  

Haziran 2015 ve Kasım 2015 tarihlerinde gerçekleşen Türkiye Genel Seçimlerinde AK Parti Çanakkale Milletvekili olarak meclise girmiş ve 26. Dönemde AK Parti Grup Başkanvekili görevine getirilmiştir.  

Çok sayıda sivil toplum kuruluşunda ve öğrenci organizasyonlarında çeşitli görevlerde bulunan siyasetçi, Turan Hukuk Bürosu’nun yöneticilik görevini de üstlenmiştir.  

İyi derecede İngilizce konuşabilen milletvekili, Hukukçular Derneği’nde ‘Yönetim Kurulu Üyesi’ olarak görev almaktadır.  

Oğlak burcu detaylarına sahip olan Bülent Turan, Kevser Turan ile dünya evine girmiş ve bu evlilikten iki de çocuk sahibi olmuştur.  

12 Aralık 2020 Cumartesi 11:31
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.