Bülent İğdiroğlu kimdir?, nereli, kaç yaşında?

18.01.2022
789
Bülent İğdiroğlu kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Bülent İğdiroğlu kimdir?, biyografi sitemizde Bülent İğdiroğlu kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Bülent İğdiroğlu kimdir? kaç yaşında?, Bülent İğdiroğlu kimdir? memleketi neresi, Bülent İğdiroğlu kimdir? evi nerede, Bülent İğdiroğlu kimdir? nereli, Bülent İğdiroğlu kimdir? instagram, Bülent İğdiroğlu kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Bülent İğdiroğlu kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Bülent İğdiroğlu
Doğum tarihi: 1953
Doğum yeri: Ankara
Boyu: 1.80 cm
Kilo:  92 kg
Burcu:  Bilinmiyor
Eğitim durumu: Üniversite
Medeni hali: Evli
Meslek:  Sinema oyuncusu
İnstagram hesabı için tıklayın.

Bülent İğdiroğlu kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Bülent İğdiroğlu kimdir, yaşıyor mu, son hali, şimdi ne yapıyor, öldü mü, ölüm nedeni, oynadığı filmler, aslen nereli, boyu, kilosu ve burcu, evli mi, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Bülent İğdiroğlu yaşamı ve biyografisi

Bülent İğdiroğlu Türk Yeşilçam Sinema oyuncusudur. 1975 senesinde başlayan oyunculuk kariyerine 4 sinema filmi sığdırdı. 1970’li senelerda Özel Çamlıca Lisesi’nde Hababam Sınıfı serilerinde oynadığı Kalem Şakir rolü ile tanınmaktadır.

Bülent İğdiroğlu 17 Ocak 1953 senesinde Ankara’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına Ankara’da başladı. 1970 senesinin başlarında üniversite eğitimi için İstanbul’a geldi. 1975 senesinde gazete ilanından oyunculuk başvurusu yaparak “Hababm Sınıfı” sinema filminde “Kalem Şakir’ rolünü kaptı ve Hababam Sınıfı oyuncuları içinde yer almayı başardı.

Oyunculuk kariyerine ilk kez 1975 senesinde “Hababam Sınıfı” sinema filminde “Kalem Şakir” rolüne hayat vererek başladı. Aynı yıl içinde “Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı” ve 1976 senesinde da “Hababam Sınıfı Uyanıyor” sinema film serilerinde rol aldı. 1980 ve 1990 senelerından günümüze dek hiç bir film yapımının içinde yer almadı. 2003 senesinde “Hababam Sınıfı: Herkese Merhabalar” sinema filminde kısa bir kesit için rol aldı. Günümüzde yaşamını Ankara’da ilerleten Bülent İğdiroğlu evlidir. Aynı zamanda Bülent İğdiroğlu’nun yeğeni Gamze İğdiroğlu’da dizi film oyuncusudur.  

Bülent İğdiroğlu yeğeni Gmze İğdiroğlu

Bülent İğdiroğlu dizi ve filmleri

Bülent İğdiroğlu oynadığı filmler, oynadığı sinema filmleri, en son hangi filmde oynadı aşağıda güncel olarak listelenmektedir.

  • Hababam Sınıfı: Herkese Merhabalar (Kalem Şakir) Sinema Filmi 2003
  • Hababam Sınıfı Uyanıyor (Kalem Şakir) Sinema Filmi 1976
  • Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı (Kalem Şakir) Sinema Filmi 1975
  • Hababam Sınıfı (Kalem Şakir) Sinema Filmi 1975
Bülent İğdiroğlu ölüm nedeni
Bülent İğdiroğlu oynadığı filmler
Bülent İğdiroğlu kimdir
Bülent İğdiroğlu hayatı biyografi
Bülent İğdiroğlu son hali hababam sınıfı oyuncuları
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.