Buket Güler kimdir, Buket Güler kaç yaşında?

07.11.2021
321
Buket Güler kimdir, Buket Güler kaç yaşında?

Buket Güler kimdir, biyografi bölümünde Buket Güler biyografi sayfası ile karşınızdayız. Buket Güler kaç yaşında?, Buket Güler memleketi neresi, Buket Güler facebook, Buket Güler nereli, Buket Güler instagram, Buket Güler ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Buket Güler kimdir? başlığımızın detayları..

Buket Güler Kimdir – Buket Güler Biyografi

1983 senesinde Ankara’da dünyaya geldi. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü, yüksek lisans eğitimini ise Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde bitirdi.

Mesleğe, üniversitenin ilk senesinde Hürriyet Gazetesi Dergi Grubu’nun Ankara haber merkezinde muhabir olarak başladı. 

Hürriyet Gazetesi’nin ekleri ile Tempo Dergisi’nde özel haber ve röportajlar yaptıktan sonra TRT Türk kanalının kuruluşu ile birlikte televizyon haberciliğine adım attı. TRT Türk’te Dünyamız Detay ve TRT Dünya Gündemi programlarını sunduktan sonra Habertürk’e transfer oldu. 2018 senesinde ise CNN TÜRK ailesine katıldı.  

İngilizce bilen Buket Güler, sunduğu haberlerde teğet geçtiği bireylerin hikayelerini kaleme alıyor. Bir gün televizyon ekranından izlenen, haberlere konu olan o bireylerin hikayelerini,kitaplaştırmayı hayal ediyor.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.