Buğra Özmüldür kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
139
Buğra Özmüldür kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Buğra Özmüldür kimdir?, biyografi sitemizde Buğra Özmüldür kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Buğra Özmüldür kimdir? kaç yaşında?, Buğra Özmüldür kimdir? memleketi neresi, Buğra Özmüldür kimdir? evi nerede, Buğra Özmüldür kimdir? nereli, Buğra Özmüldür kimdir? instagram, Buğra Özmüldür kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Buğra Özmüldür kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Buğra Özmüldür
Doğum tarihi: 21 Nisan 1991
Doğum yeri:  İstanbul
Boy: 1.70 cm
Kilo: 66 kg
Burcu: Boğa
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın

Buğra Özmüldür nereli?  Kaç yaşında?

Buğra Özmüldür boyu, yaş, kimdir, dizileri, oynadığı filmler, evli mi? Sihirli Annem, Selena da oynadı mı? Kısa olarak yaşamı ve biyografisi kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Buğra Özmüldür yaşamı ve biyografisi

Buğra Özmüldür Türk dizi, sinema ve reklam oyuncusudur. Çocuk olarak hatırlanan Buğra Özmüldür Sihirli Annem ve Selena dizisinde oynadığı rolleri ile hatırlanmaktadır.

Buğra Özmüldür 21 Nisan 1991 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Koza Koleji’nde eğitim gördükten sonra lise eğitimini birincilikle bitirdi. Daha sonra üniversite eğitim hayatına İstanbul Marmara Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’nde sürdü.

Oyunculuk kariyerine aile dostu merhum oyuncu Yakup Yavru vesilesi ile başladı. Kameraların karşısına 9 yaşında “Çamlıca Gazoz” reklam filmi ile adım attı.  Daha sonra birden fazla reklamda rol aldı. O vakitlerda kilolu ve tatlı bir çocuk oyuncu olan Buğra Özmüldür başta Özel Fenerbahçe Eğitim Kurumları olmak üzere Sarıyer Belediyesi, Bilfen Okulları ve Sakarya Üniversitesi aracılığıyla “En İyi Çocuk Oyuncu’ ödüllerine layık görüldü.

Buğra Özmüldür profesyonel dizi oyunculuk kariyerine ise 2003 senesinde “Sihirli Annem” dizisi ile adım attı. 2006 senesinde “Selena “ dizisinde rol aldı. En büyük çıkışlarını da bu dizilerle yaptı.Bu zamandan sonra sinema filmlerinde de oynayan Buğra Özmüldür kısa filmlerde de rol aldı.

Bekar ve Beşiktaş taraftarı olan Buğra Özmüldür şimdilerde oyunculuğun abunun yanında dublaj metni çevirisi yapmaktadır. Sevgilisi ile ilgili net bir bilgi yoktur.

Buğra Özmüldür reklam filmleri

 • Çamlıca Gazoz
 • RTÜK Kampanya
 • Tansaş

Buğra Özmüldür dizi ve filmleri

Buğra Özmüldür yer aldığı diziler, oynadığı dilmler aşağıda güncel olarak bulunmaktadır.

 • 2017 Adı Efsane TV Dizisi
 • 2016 Melek İle Serhat TV Dizisi
 • 2016 Olaylar Olaylar Sinema Filmi
 • 2015 Senden Bana Kalan Sinema Filmi
 • 2012 The Susac Kısa Film
 • 2006 Selena TV Dizisi
 • 2003 Sihirli Annem TV Dizisi
 • 2003 Perde Kısa Film
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.