Bora Öztoprak Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

27.10.2021
514
Bora Öztoprak Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Bora Öztoprak Kimdir? Biyografisi, bölümünde Bora Öztoprak Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Bora Öztoprak Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Bora Öztoprak Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Bora Öztoprak

Bora Öztoprak, 5 Ağustos 1973 senesinde dünyaya geldi. Oldukça başarılı bir öğrencilik dönemi geçirdi. Güzel ve keyifli bir çocukluk geçirdi. Amcasının teknesi aracılığıyla denize ilgi duydu. Babası ona müzik hususunda hep yardımcı oldu ve onun arkasında durdu.

Bora Öztoprak, Küçük yaşlarından bu yana Bon Jovi, Sting, Guns N’ Roses, Bryan Adams, Iron Maiden gibi grup ve şarkıcıları dinlemiştir ve onları ilham kaynağı olarak görmüştür. 5 yaşında babasının onun kabiliyetini keşfedip ona piyano almasıyla müzikle tanışmıştır.

Lise senelerında çok yakın bir arkadaşının gitar dersi almasıyla birlikte müziğe ilgisi geri gelmiştir. Arkadaşının ders notlarıyla kendi kendine çalışmaya başlamıştır. Kendini çok ilerletmiştir. Besteler yapmaya başlamıştır. Odasına kapanıp saatlerce kimseyi almayıp yani dış dünyayla ilişkisini kesip çalışmıştır. Aynı zamanda dostlarının ona verdiği kelimeleri de bestelemiştir. Lisenin 2 sınıfında 1. dönemin sonunda dostlarıyla dönem sonu partisinde şarkı söylemiştir. 16 yaşında Saadet Restaurant adlı bir yerde sahne almaya başlamıştır(Bugünkü adıyla Tike Kebapçısı).


Bora Öztoprak, Çiçek Dilligil ile evli bir erkek çocuk babasıdır.

Albümleri
Sıra Bize De Gelecek (1995)
Bu Şehir (1996)
Başıma Bela mısın? (1998)
Bence (2002)
Tam Karşındayım (2007)
Çetrefilli Yollar (Mayıs 2013)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.