Birsel Kılınçcı Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

17.09.2021
272
Birsel Kılınçcı Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Birsel Kılınçcı Kimdir?, biyografi bölümümüzde Birsel Kılınçcı Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Birsel Kılınçcı Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Birsel Kılınçcı Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(1) (0)
Ad Soyad Birsel Kılınçcı
Meslek Oyuncu
Yaşı 24 (1997-09-10)
Boyu
Burcu Başak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Ali Özün Aydın
Doğum Yeri İzmir

Birsel Kılınçcı Kimdir? Biyografi

Birsel Kılınçcı, 10 Eylül 1997 tarihinde İzmir’in Konak beldesinde dünyaya gelmiştir. Orta öğretim eğitimini İzmir Karşıyaka Lisesi’nde tamamlamıştır.  

2006 senesinde İzmir Bornova’da bulunan Bilimsel Tiyatro Atölyesi’nde sahne almaya başlayan Birsel Kılınçcı, 2014 yılına kadar burada hem çocuk hem de yetişkin oyunlarında yer almıştır.  

2014 ve 2015 senelerı içinde İzmir Devlet Tiyatrosu’nda ses ve oyunculuk üzerine eğitim alarak kendisini geliştirmeyi ilerleten güzel oyuncu, yüksek öğretim eğitim hayatına tam burslu olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne Sanatları Performans Bölümü ile devam etmiştir.  

Üniversite eğitimi boyunca oyunculuğun dışında bale, yoga, metin yazarlığı, modern dans, tiyatro ve dans teorisi gibi çeşitli alanlarda da eğitim almış ve bunun bunun yanında hem lisede hem de üniversitede çeşitli münazaralara katılarak konuşmacı olmuştur.  

Üniversite öğrenciliği zamanında tiyatro kulübü aracılığıyla BKM Mutfak ekibine müdahil olan oyuncu, şimdilerde ise Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Çok Güzel Hareketler 2’ adlı komedi programı ile seyirci karşısına çıkmaktadır.  

Birsel Kılınçcı, başak burcu detaylarına sahiptir.  

14 Şubat 2021 Pazar 14:59
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.